ایستگاه آخر دوره بومینوپلاس و تربیت مربی کارآفرینی در شمال‌غرب کشور


آخرین دوره از سری دوره‌های منطقه‌ای بومینو پلاس و تربیت مربی کارآفرینی ویژه جوانان منتخب دوره اول بومینو به میزبانی استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ آخرین دوره منطقه‌ای بومینو پلاس و تربیت مربی کارآفرینی ویژه جوانان منتخب دوره اول بومینو با حضور ۴۰ نفر از اعضای استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل در شهرستان نیر استان اردبیل برگزار شد.

سرپرست روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر تشریح کرد: دوره‌های منطقه‌ای بومینو پلاس و در ادامه تربیت مربی کاشف با هدف آموزش مهارت‌های لازم برای ایجاد کسب و کار و کارآفرینی با ارزیابی و آماده سازی شایستگی‌های فردی در حوزه کسب و کار و کارآفرینی ویژه جوانان داوطلب هلال احمر در سراسر کشور برگزار شد.

محمدزاده افزود: آخرین ایستگاه این قطار آموزشی در شمالغرب کشور از ۲۳ مرداد آغاز و تا ۲۸ مرداد ادامه یافت و آموزش حدود ۳ هزار جوان هلال احمری برای ایجاد کسب و کار با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی با اشتغال و کاهش بیکاری؛ پایان یافت.

وی ادامه داد: این آموزش‌ها، پایانِ هدفِ بلند مدت سازمان جوانان هلال احمر برای توسعه‌ی کارآفرینی نیست و مربیانِ پذیرفته شده در آزمون‌های تربیت مربی کاشف، وارد مرحله‌ی آموزش به دانش‌آموزان خواهند شد و این زنجیره‌های آموزشی در سراسر کشور ادامه خواهد یافت تا دانش‌اموزان امروز؛ به کارآفرینانِ شایسته‌ی فردا تبدیل شوند.

گفتنی‌ است؛ دوره‌های تربیت مربی که با همکاری سازمان جوانان هلال احمر و موسسه فرهنگی اجتماعی کاشف، برای ۲۵۰ نفر از جوانان منتخب هلال احمر در دوره‌های بومینو و بومینو پلاس سراسر کشور برگزار شد، با استقبال بی‌نظیر جوانان از این آموزه‌ها و نشر و تسری به دانش‌آموزان برای کارآفرینی مواجه شد.