آیین تکریم و معارفه رئیس پیشین و سرپرست جدید سازمان جوانان برگزار شد/تاکید رئیس جمعیت هلال احمر بر ضرورت گسترش کمی و کیفی طرح دادرس

روز گذشته مراسم تکریم دکتر شهاب الدین صابونچی رئیس پیشین سازمان جوانان و معارفه علی گنج کریمی سرپرست جدید این سازمان با حضور دکتر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر در این مراسم دکتر علی اصغر پیوندی با اشاره به اهمیت دوران جوانی گفت: این رده سنی نیازمند برنامه ریزی دقیق است و باید روحیه این جوانان را به خوبی شناخت. همچنین انتظارات مقام معظم رهبری و دولت از سازمان های متولی در حوزه جوانان بسیار بالا است و تاکید زیادی بر رشد و تعالی و بالندگی این قشر دارند.

وی افزود: سازمان جوانان باید زمینه‌ساز حضور اکثریت جوانان را فراهم کند و در این راستا باید از فضای مجازی، ظرفیت صدا و سیما بهره برد. این سازمان همچنین باید تعامل با سایر نهادهای همسو و فعال در حوزه جوانان را مورد تاکید قرار بدهد.

رئیس جمعیت هلال احمر گسترش شبکه های مویرگی، بهره گیری از ظرفیت دانشگاه ها و مدارس، ارتباط با تشکل های دانشگاهی و حوزه های علمیه تاکید کرد و ادامه داد: طرح دادرس از جمله طرح های موفق سازمان جوانان است که در راستای گسترش آن باید ظرفیت مدارس غیردولتی و غیرانتفاعی را مد نظر قرار داده شود و باید از ظرفیت ۸ هزار مدرسه عبور کنیم. همچنین باید توسعه کمی و کیفی این طرح را نیز مدر نظر قرار داد.

پیوندی با اشاره به جذب اعضا در سازمان جوانان گفت: در این موضوع حتما باید با توجه به سند چشم انداز جمعیت، اعضای سازمان جوانان گسترش پیدا کند. جذب حداکثری سرلوحه کار قرارگیرد.

وی همچنین تاکید کرد: در خصوص استارتاپ ها و کارآفرینی باید به صورتی جدی و عملیاتی اقدام شود.
رئیس جمعیت هلال احمر همچنین گفت: موضوع ادغام سازمان جوانان و داوطلبان نیز موضوعی است که اساسا نباید مطرح شود این دو باید جداگانه وظایف خود را انجام دهند.