گنج کریمی در افتتاحیه جشنواره فرهنگی-هنری دانش آموزان برگزیده کشور:باید با تشکل‌های همسو تعامل بیشتری داشته باشیم

سرپرست سازمان جوانان در مراسم افتتاحیه سی‌و‌هفتمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش‌آموزان دختر برگزیده سراسر کشور بر ضرورت تعامل با تشکل های همسوی سازمان جوانان و ارائه آموزش های امدادی و کمک های اولیه تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، مراسم افتتاحیه دیروز(دوشنبه) با حضور علی گنج کریمی سرپرست سازمان جوانان، علی رمضانی مدیرکل فرهنگی-هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش، مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد.

گنج کریمی در حاشیه این مراسم به همکاری سازمان جوانان با تشکل های دانش آموزی تاکید کرد و گفت: ما باید با تشکل های هم سو در این جریان مانند سازمان دانش آموزی، اتحادیه انجمن های دانش اموزان و بسیج دانش آموزی تعامل بیشتر و بهتری داشته باشیم.

سرپرست سازمان جوانان در ادامه با پیشنهاد برگزاری اردوهای مشترک گفت: باید با همکاری این تشکل ها آموزش امداد و کمک های اولیه در قالب طرح دادرس به اعضای دانش آموزی این تشکل ها داده شود.

این دوره از جشنواره در پنج گرایش و رشته آفرینش‌های ادبی و پژوهشی، رسانه و فضای مجازی، هنرهای آوایی، ‌فیلم و هنرهای نمایشی، هنرهای دستی تجسمی برگزار می‌شود و حدود ۱۰ میلیون و ۸۳ هزار نفر-رشته در مسابقات فرهنگی هنری شرکت کرده‌اند که بیش از دو هزار نفر از برگزیدگان دختر و پسر به مرحله نهایی رقابت‌ها راه یافته‌اند.

در مرحله ی اول این مسابقات بیش از یک هزار نفر از دانش آموزان پسر از تاریخ ۲۲ تا ۲۵ مرداد به رقابت با یکدیگر پرداختند و در مرحله دوم نیز هزار و هفتاد دانش آموز دختر تا ۳۱ مرداد در این رقابت ها حضور پیدا می کنند.

در این مراسم از ۲۳ جلد کتاب که آثار برگزیده دانش آموزان است و ۱۶ جلد تولید محتوای نمایشی اداره کل فرهنگی هنری رونمایی شد.