دانش آموزان استثنایی هرمزگان آموزش های امدادی را فرا می گیرندمعاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان گفت: دانش آموزان مدارس استثنایی سراسر استان آموزش های امدادی را فرا خواهند گرفت.

سحررفیعی بندری در تشریح این برنامه مطرح کرد: جلسه برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری دوره های آموزشی به دانش آموزان کم توان ذهنی و ناشنویان استان هرمزگان برگزارشد.
رفیعی بندری افزود: جمعیت هلال احمر با هدف فراگیری آموزش های امدادی در سطح جامعه اقدام به برگزاری دوره های آموزشی خواهد نمود.
وی عنوان کرد: در همین راستا و با همکاری معاونت آموزش و پژوهش در تلاشیم تا دوره های مرتبط در
سطح مدارس،روستاها و شهرها ویژه جوانان برگزار گردد.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان ایراد کرد: در این برنامه سعی می شود آموزه های امدادی به روش مختص این نوع دانش آموزان به آنان آموزش داده شود.
سحررفیعی بندری اظهار کرد: در طرح ابتدا مربیان و معلمین آموزش و پرورش استثنایی و سپس دانش آموزان آموزش های امدادی را فرا خواهند گرفت.
رییس آموزش و پرورش استثنایی استان هرمزگان نیز در این نشست گفت: در سطح استان دانش آموزان استثنایی در مقاطع ابتدایی تا متوسطه درحال تحصیل هستند.
شهباز بارانی اضافه کرد: در کلیه شهرستان های استان بجز جزیره ابوموسی کلاس و یا مدارس استثنایی در حال فعالیت هستند و بیشترین دانش آموزان این مراکز کم توان ذهنی هستند.
بارانی عنوان کرد: بیشترین جامعه هدفی که می توان برای آموزش از ظرفیت آنان بهره برد دانش آموزان مقاطع متوسطه هستند که در سطح استان ۶۰۰ دانش آموز در این مقاطع در حال تحصیل اند.
وی افزود: با توجه به اینکه قطعا در برخی از حوادث امکان رو برویی امدادگران با افراد ناشنوا، کم توان ذهنی و دیگر مورد از این قبیل است این اداره آمادگی برگزاری دوره های آموزشی در این راستا را به نیروهای جمعیت هلال احمردارد.
گفتنی است در این نشست معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان هرمزگان،رییس شعبه جمعیت هلال احمر شهرستان بندرعباس و معاون آموزش و پرورش استثنایی استان حضور داشتند.