گنج کریمی در بزرگداشت روز جهانی جوان : تربیت جوانانی تاب آور، نوع دوست و آگاه در سازمان جوانان

سرپرست سازمان جوانان در مراسم بزرگداشت روز جهانی جوان گفت: : در سازمان جوانان تلاش بر این است تا جوانان تاب آور، آگاه و نوع دوست و معتقد به اصول تکریم بشردوستی تربیت کنیم.

مراسم بزرگداشت روز جهانی جوان شامگاه یکشنبه ۲۷ مرداد ماه ۹۸ با حضور علی ربیعی سخنگوی دولت، محمدمهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش، علی گنج کریمی رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احم، حجت‌الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران و جمعی از جوانان در میدان مشاهیر بوستان نوروز منطقه فرهنگی عباس آباد برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، مراسم بزرگداشت روز جهانی جوان دیروز(یکشنبه) با حضور سرپرست سازمان جوانان با هدف هم اندیشی و گفت گو در مورد ارتقای تعامل، مشارکت و فرصت سازی برای جوانان که در عرصه های زیست اجتماعی فعالیت می کنند و کمک به تقویت همکاری بیشتر فعالان و سمن ها و ظرفیت های مرتبط به حوزه جوانان با جمعیت هلال احمر و کمیسیون ملی یونسکو ایران در منطقه گردشگری عباس آباد برگزار شد.

علی گنج کریمی در این مراسم گفت: سازمان جوانان در تلاش است برای جوانان فضایی همراه با شور و نشاط و آگاهی و روشنگری فراهم کند .

سرپرست سازمان جوانان با بیان اینکه این سازمان با تکیه بر مفاهیم بشردوستی و انسان دوستی به عنوان یکی از نهادهای تاثیرگذار در امور تربیتی و فرهنگی جوانان است گفت: جوانان عضو هلال احمر جوانانی بسیار شاد، آگاه، با اخلاق و حتی از نظر جسمانی نیز آماده و ورزیده هستند. زمانی که جامعه ای دارای چنین جوانانی باشد می تواند آینده خود را تضمین کند و برای تحقق جامعه‌ی استوار و مقاوم در هرشرایطی چه جنگ یا صلح تلاش می‌کند . چرا که این جوانان هستند که مستقیما نقش آفرینی می‌کنند .

وی افزود: در سازمان جوانان تلاش بر این است تا جوانان تاب آور، آگاه و نوع دوست و معتقد به اصول تکریم بشردوستی تربیت کنیم چرا که در بزنگاه های اجتماعی و اقتصادی نقشی موثر خواهند داشت.

گنج کریمی ادامه داد: اگر یک جامعه به آگاهی برسد می‌تواند در سخت‌ترین و طاقت فرساترین شرایط تاب بیاورد که این امر تنها با وجود جوانانی آگاه و مهربان میسر می‌شود. جوانانی که دغدغه‌ی تسکین آلام بشری و رنج های جوامع سرلوحه زندگی شان است

 

در این مراسم همچنین حجت الله ایوبی ، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت: در محافل مدیران و مسئولان تقریبا بیشتر اوقات از جوانان به عنوان یک مشکل ویا معضل یاد می‌کنند که جامعه ما بسیار جوان است و باید چه کرد. در صورتی که در هر موقعیتی به جوانان فرصت و عرضه ظهور‌ و بروز داده شده است، نه تنها جوانان مشکل نبودند  بلکه در تمام عرصه های علمی، ورزشی، هنری و اجرایی جوانان همیشه راه حل بوده اند.

محمد مهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه پیگیری مطالبات جوانان از وظایف امور جوانان است گفت: سعی کرده ایم تا از حضور جوانان دربرگزاری اتفاق های اینچنینی بهترین استفاده را ببریم و با توجه به مسائل و خواسته های آنان عرصه ی اجتماعی فراهم کنیم.

وی گفت: معتقدیم که برنامه‌های مختص جوانان را باید جوانان اداره کنند از این رو تمامی این برنامه ها بر عهده جوانان فعال حوزه اجتماعی بوده است که از سراسر کشور گردهم آمده اند.

وی گفت: یکی از شاخص های توسعه یافتگی تشکیل سمن ها در کشورها است. به عبارتی در کشورهای توسعه یافته میل به تشکیل نهادها و انجمن های مردمی دارند از این رو در امورجوانان به مسئله تشکل سازی در جوانان توجه بسیار کرده ایم. به گونه ای که ۲۰۰۰ تشکل درحوزه جوانان در سراسر کشور ایجاد شده است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: نمود واقعی این تشکل های جوانان در کنار جمعیت هلال احمر در مناطق سیل زده بود که از ابتدای بروز حادثه تشکل های جوانان برای امدادرسانی در صحنه حادثه حاضر و آماده بودند.