برگزاری دوره های آموزشی و تفریحی در هلال احمر اسلامشهر و دماوند در طرح شوق رویش

برنامه های آموزشی و تفریحی با هدف غنی سازی اوقات فراغت در تابستان و افزایش سطح علمی جوانان هلال احمر در جمعیت انتخاب و دماوند برگزار شد.

به گزارش رابط خبری معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان تهران، حسین شهبازی مسئول جوانان هلال احمر شهرستان اسلامشهر بیان کرد : برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه اعضای جوانان و داوطلبان در طرح شوق رویش اجرا شد. همچنین در راستای غنی سازی اوقات فراغت اعضا در مرداد ماه سال جاری کارگاه های آموزشی مشاوره خانواده، مخاطرات و کمک های اولیه برگزار گردید.

فخرالدین محمدی رئیس جمعیت هلال احمر اسلامشهر، آموزش یکی از اولویت های جمعیت هلال احمر می باشد. لذا جمعیت هلال احمر در راستای اهداف اصول هفت گانه خود اقدام به برگزاری دوره های آموزشی می کند که باعث افزایش جذب اعضا در جوانان شده است.

حسین شهبازی گفت: در این دوره آموزشی یک روزه مشاوره خانواده، کنترل احساسات، هیجانات و مهارت های پایه زندگی تشریح شد.

وی اضافه کرد: دوره کمک های اولیه ٢٢ساعته که با هدف ” هر خانواده یک امدادگر” برگزار می‌شود. فراگیران با مطالبی از قبیل احیای قلبی و ریوی، پانسمان، بانداژ، سوختگی ها، مسمومیت ها و… به صورت تئوری و عملی آشنا می‌شوند.

شهبازی ادامه داد: یکی دیگر از دوره های آموزشی که در راستای تحقق اهداف آموزشی طرح ‌شوق رویش اجرا شد، دوره آموزشی مخاطرات است که به تخلیه اضطراری، تهیه سرپناه، کیف اضطراری و… اشاره شد که پس از اتمام دوره ها برای تمامی اعضای شرکت کننده گواهینامه صادر می گردد.

همچنین برنامه ای تفریحی و توان افزایی با حضور جوانان هلال احمر اسلامشهر برگزار شد.

اردوی توان افزایی به مدت یک روز و با شرکت ١٨ نفر از اعضای فعال این جمعیت با هدف غنی سازی اوقات فراغت، توان افزایی و تفریحی در آبشار سپهسالار برگزار شد.

در دیگر برنامی ی تفریحی ،آموزشی شوق رویش در منطقه تنگه واشی اعضای جوانان دماوند با هدف غنی سازی اوقات فراغت برگزار شد.

اردو یکروزه تنگه واشی با هدف گردش و آموزش با حضور گرم جوانان برگزار شد. این برنامه نورمحمدی مسئول جوانان گفت :هدف از این برنامه ها آشنایی نیروهای جوان با مناطق توریستی و گردشگری و هم چنین جوانان در کنار هم با اموزش و تکرار و تمرین کمک های اولیه به بهتر شدن خود کمک می کنند.