بسته خبری عید قربان در بوشهر


معاونت امور جوانان استان بوشهر از فعالیت اعضا جوانان در عید قربان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛همزمان با فرارسیدن عید سعید قربان جوانان هلال احمر نیز در نماز عید شرکت کردند.

معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر با تبریک فرارسیدن عید سعید قربان گفت: این اعیاد یکی از پرخیر و برکت ترین اعیاد سال میباشد.

آمنه غریبی افزود: عید قربان یعنی قربانی کردن هوا و هوس ، یعنی قربانی کردن بدی ها و پرورش بیشتر خوبی هاست.

وی تصریح کرد: اعضای این مجموعه نیز ضمن حضور در نماز عید در قالب طرح سحاب در مراسم این روز به مردم خدماتی ارائه دادند.

برپایی ایستگاه صلواتی

ایستگاه صلواتی به مناسبت عید قربان در همه کانون های جوانان برگزار گردید.

معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر ضمن تبریک عید قربان گفت: در این ایام مراکز امور جوانان به نکوداشت این ایام اقدام به برپایی ایستگاه صلواتی نموده و از مردم پذیرایی می نمایند.

آمنه غریبی تصریح کرد: بخش فرهنگی و مذهبی در امور جوانان در بخش هیئات حضرت علی اکبر توسط همین جوانان طرح ریزی و انجام میشود.

جشن عید تا عید در مهدهای کودک

اعضای کانون های غنچه های هلال احمرعید قربان را جشن گرفتند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر بمناسبت فرا رسیدن عید قربان جشن هایی در مهد های کودک همیار به همت مجموعه مدیریتی و آموزشی مهدها برگزار گردید.

آمنه غریبی افزود: با توجه به مبانی دین مبین اسلام آشنایی و شناخت مفاهیم دینی و علوم قرانی از جمله نکات دوران آموزشی در کودکی است.

وی افزود: مهدهای کودک همواره در مناسبت های مذهبی به جهت آشنایی کودکان به زندگی و ائمه و شناخت بیشتر دین مبین اسلام برنامه های متعددی را برگزار می نمایند.

غریبی خاطرنشان کرد: در این ایام نیز که مصادف گردیده با عید قربان مهدهای کودک شهرستان عسلویه اقدام برگزاری جشن نموده اند.

اجرای مراسم سنتی عید دیدنی

جوانان عسلویه با هدف حفظ آیین ها و سنن به برگزاری مراسم عید دیدنی پرداختند.

معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر در اعیاد مذهبی در شهرهای جنوبی استان مراسمات متعددی اجرا و از اهمیت ویژه ایی برخوردار است.

آمنه غریبی ضمن اشاره به مراسمات آیینی و مذهبی در استان تصریح کرد: از دیرباز مراسمات ریشه در تاریخچه دیار کهن جنوب داشته و شهرهای جنوبی ایین ها و رسوم متعددی در مناسبت های مختلف دارند.

وی افزود: یکی از این برنامه هایی که توسط اعضای کانون های جوانان صورت گرفته است برگزاری عید دیدنی در روز عید قربان بوده و اعضا باوحضور منازل بزرگان و سالخوردگان به زنده نگه داشتن این آیین پرداختند.

ایستگاه سلامت

کانون جوانان به مناسبت اعیاد قربان تا غدیر اقدام به برپایی ایستگاه سلامت کردند.

معاون امور جوانان با بیان این خبر تصریح کرد: در حوزه سلامت امور جوانان با آموزش نیروهای خود درخصوص بیماری های فشارخون و قند خون اقدام به برپایی ایستگاه هایی در سطح استان نموده و نسبت به حساس سازی و آگاه سازی مردم گام های بسزایی را برداشته است.

آمنه غریبی افزود: جوانان با ایجاد ایستگاه سلامت نسبت به آگاه سازی مردم از بیماری های سنتی که امروزه در چند قدمی مردم هست بروشور ها و تست های فشار خون را انجام دادند.