آموزش بیش از یکصد عضو جوان در قالب طرح شوق رویش در سیرجان‎


سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان از بهره مندی بیش از یکصد نفر از اعضای جوانان این جمعیت از دوره های آموزشی و بازآموزی امدادی در قالب طرح شوق رویش خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان؛ مجید عرب قهستانی گفت: چگونگی گذران اوقات فراغت در نوجوانان و به ویژه جوانان، به دلیل ورود ناگهانی آنان به اجتماع و در نتیجه افزایش احتمال بروز رفتارهای نامتعادل و پر خطر در این اوقات، از اهمیت فراوانی برخوردار است.

عرب افزود: در راستای غنی سازی اوقات فراغت، جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان کلاس های آموزشی و بازآموزی امدادی برای اعضای جوانان در طی ۳ دوره برگزار کرده است.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه جمعیت هلال احمر شهرستان با سازمان آتش نشانی سیرجان خاطرنشان کرد: ۲ دوره آموزشی “اصول و مبانی اطفاء حریق” با هدف ارتقای توان مهارتی ویژه ۶۰ نفر از اعضای جوانان خواهر و برادر این جمعیت به مدت ۶ روز برگزار شد.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری یک دوره بازآموزی امداد و کمک های اولیه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: ۵۰ نفر از اعضای جوانان هلال احمر سیرجان نیز از آموزه های امدادی این دوره بهره مند شدند.