تئوری انتخاب در کارگاه آموزشی مهارت‌های پیش از ازدواج

به همت معاونت امور جوانان، کارگاه آموزشی مهارت های زندگی حین، قبل و بعد از ازدواج ویژه اعضای کانون جوانان خواهران عضو هلال احمر استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ کارگاه آموزشی مهارت‌های پیش از ازدواج بر مبنای تئوری انتخاب با هدف پیشگیری از آسیب‌های فردی و اجتماعی، ارتقای سطح روان و کسب مهارت‌های زندگی برگزار شد.

بر اساس یان گزارش، معرفی مهارتهای پیش از ازدواج، باورهای درست و نادرست در مورد ازدواج، ملاک­های انتخاب همسر، دوره نامزدی و اهداف آن، اشتباهات عمده در هنگام انتخاب همسر، توجه به ویژگی های قابل تغییر و غیرقابل تغییر افراد، اهمیت نشان دادن خود واقعی، کنترل روابط عاطفی و سایر مسائل اجتماعی و فرهنگی دخیل در امر ازدواج از مهمترین مباحثی بود که در این کارگاه آموزشی ارائه شد.

همچنین، ضرورت آموزش مهارت‌های زندگی به ویژه  تعیین هدف از زندگی زناشویی، اولویت‌گذاری‌ها در زندگی مشترک، سطح انتظار، باورها و تصورات، مهارت‌های ارتباطی، آگاهی، شناخت و توجه به نیازهای اساسی، نحوۀ واکنش به مشکلات و روش حل‌مسأله، مهارت انتخاب همسر و ملاک‌های آن از دیگر سرفصل های آموزشی در این کارگاه به شمار می رفت.