کارگاه آموزشی رابطین خبری جوانان هلال احمر در استان فارس برگزار شد

در راستای آشنایی رابطین خبری جوانان هلال احمر سرارس استان فارس با اصول درست خبر نویسی و تحقق هدف تشکیل و تقویت شبکه داوطلبی رابطین خبری جوانان هلال احمر در سراسر استان فارس، دوره آموزش رابطین خبرگزاری جوانان هلال احمر فارس در شهر شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جوانان هلال احمر فارس، غلامحسین تجلی معاون امور جوانان از برگزاری کارگاه اموزشی یک روزه خبرنویسی و عکاسی ویزه ۲۸ نفر از رابطیبن خبری شعب استان فارس خبر داد و گفت: کارگاه آموزشی رابطین خبری جوان فارس با حضور درویشی مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس، کارشناسان معاونت امور جوانان، و جمعی از رابطین خبری جوانان استان فارس در محل سالن همایش های جمعیت هلال احمر استان فارس برگزار شد.

در ابتدای کارگاه غلامحسین تجلی معاون امور جوانان ضمن خیر مقدم و تقدیر از فعالیت های ارزنده در راستای اطلاع رسانی موثر و مفید جوانان هلال احمر در حوزه جوانان، از آنان خواست تا در پوشش خبری فعالیت های جوانان شعب استان فارس تلاش بیشتری را انجام دهند.

همچنین حسین دوریشی مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس هدف از این دوره آموزشی را ارتقا و توانمندی های حرفه ای رابطین خبری جوانان هلال احمرعنوان کرد و افزود : یکی‌ از عواملی‌ که‌ در سرنوشت‌ هر سازمان اهمیت‌ و ارزش‌ اساسی‌ دارد و آنها را در رسیدن ‌به‌ اهداف خود یاری‌ می‌دهد، کیفیت‌ رابطه‌ آنها با افراد و مؤسساتی‌ است‌ که‌ با آنها سروکار دارند و همچنین ‌با افکار عمومی‌ جامعه‌ای‌ است‌ که‌ در آن‌ به‌ فعالیت‌ مشغول هستند.

وی افزود : امروزه درج اخبار مربوط به فعالیت های جوانان هلال احمر که به عنوان‌ یک‌ قدم در شناساندن فعالیت های بشردوستانه جمعیت هلال احمر پذیرفته‌ شده‌ که‌ رالطین خبری با انعکاس اخبار مربوط به شعب خود برای‌رسیدن‌ هرچه‌ بهتر و راحت‌تر به‌ مقاصد سازمانی نیازمند به‌ آموزش صحیح و درک‌ متقابل‌ و توسعه‌ تفاهم‌ با یکدیگر و عموم‌ مردم‌ هستند.

درویشی ضمن تقدیر از فعالیت های شبکه داوطلبی رابطین خبری از زحمات رابط خبری استان فارس در سازمان جوانان تقدیر نمود و در ادامه گفت: رابطیبن خبری جوانان هلال احمر باید با هدف و افزایش اشراف اطلاعاتی به حوزه گسترده فعالیت های جوانان تصمیم به احیا و راه اندازی و تقویت گروه رابطین خبری داشته باشند که بحمدالله، برنامه ریزی و با موفقیت اجرایی و عملیاتی شده است.

در ادامه دوره آموزشی مدرسان به موضاعات خبر نویسی و اصول خبر نگاری، راهکارهای گرفتن عکس موبایلی و سایر مباحث موجود در فعالیت های خبری سازمان جوانان پرداختند.

گفتنی است، رابطین خبری شعب استان فارس در حدود پنج سال است که اخبار فعالیت های خود را خود را از طریق گروه رابطان خبری و توسط رابط خبری جوانان هلال احمر به روابط عمومی جوانان هلال احمر کشورارسال می کنند.

در پایان به روابط عمومی های فعال با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس، معاون امور جوانان، رییس اداره دانشجویی و جوانان فارس، کارشناس اداره دانشجویی و جوانان، دبیر مجمع کشوری جوانان هدایایی داده شد.