شهاب الدین صابونچی: هلال احمر از پیشنهادهای ابتکاری حمایت می کند

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: از پیشنهادهای ابتکاری توسط دانشگاهیان و خارج از این مجموعه در سطح ملی و استانی حمایت و استقبال می کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ شهاب الدین صابونچی در اختتامیه اردوهای منطقه ای نشاط و امید به میزبانی استان زنجان  افزود: برگزاری برنامه هایی همچون اردوی منطقه ای نشاط و امید حاصل تلاش تیمی از نیروهاست که از مدتی قبل برای آن برنامه ریزی شده است.
وی یادآوری کرد: شرکت کنندگان در این اردو دبیران فعال کانون های دانشجویی، جوانان و روستایی برگزیده ۱۰ استان کشور هستند و جمع بزرگتر آن در ۳۱ استان است.
وی افزود: جوانان باید نه فقط موتور محرکه سازمان جوانان بلکه برای این جمعیت در سطح ملی باشند.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اظهارداشت: به دلیل ضوابط موجود در آموزش و پرورش  برای بسیاری از برنامه برای نوجوانان و دانشجویان با محدودیت مواجه ایم و اجرای خیلی از برنامه ها امکانپذیر نیست.
شهاب الدین صابونچی خاطرنشان کرد: می توان در گروه جوانان بالای ۱۸ سال بسیاری از برنامه ها را انجام داد و فعالیت های خلاقانه و ابتکاری را به نمایش گذاشت.
وی تصریح کرد : تعداد نمونه کارهای بشردوستانه ای که یک جوان هلال احمری می تواند انجام دهد نامحدود است و این مهم محدودیتی ندارد.
وی  با بیان اینکه گاهی فراموش کرده ایم که اصل نخست جمعیت هلال احمر براساس بشردوستی است، افزود: هر برنامه های که اجرا می شود باید بر اساس این مقوله باشد.
وی تاکید کرد: امداد و نجات در حوادث و بلایای طبیعی نشات گرفته از اصل بشردوستی است و تا ۲ دهه قبل تابلوهای سر در استان ها و شهرستان های جمعیت هلال احمر آیه دوم سوره مائده حک شده بود.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: برای عضویت در هلال احمر  محدودیتی وجود ندارد و هر فردی بر اساس توانمندی خود می تواند به گروه دیگری کمک کند.
صابونچی از آغاز کار باشگاه های تخصصی در هلال احمر خبرداد و افزود: درصدد هستیم بتوانیم برای شاخه های مختلف فعالیت ها، مسیر را در بخش های مختلف فرهنگی، هنری، محیط زیستی، کارآفرینی و رباتیک هموار کنیم و باید از این فرصت استفاده کرد.
وی با بیان اینکه در مرحله نخست باید جایگاه جمعیت هلال احمر را بدانیم، اظهارداشت: بعد از این مرحله نیازمند کسب مهارت های مختلف و بکارگیری آن هستیم که تحققق آن بسیاری از مشکلات را مرتفع خواهد کرد.
وی  با تاکید بر اینکه موفقیت در بخش های مختلف از جمله امداد و نجات منوط به پویایی سازمان جوانان است، یادآوری کرد:  جوانان برای بدست آوردن مهارت و توانمندی در تلاش باشند و بر اساس نیازهای جامعه اقدام به فعالیت های تخصصی کنند.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه از پیشنهادهای ابتکاری توسط دانشگاهیان و خارج از آن حمایت و استقبال می کنیم، خاطرنشان کرد: این مهم می تواند در سطح ملی و استانی  از طریق کانون های دانشجویی، جوانان و روستایی هلال احمر باشد.
صابونچی با تاکید بر اینکه دبیران کانون ها  سعی کنند همه توانمندی اعضا  را به مشارکت بگیرید، ادامه داد: یکی از موضوعات فعالیت اجتماعی است و با توجه به اینکه جمعیت هلال احمر ساختاری اجتماعی دارد، زمانی که اعضا و داوطلبان آن از دل افراد جامعه هستند و به صورت انتخاباتی اداره می شود، این مهم نیازمند تقویت با این رویکرد است.
وی ادامه داد: از خود گذشتگی، انجام کارهای داوطلبی، کارکردن برای جامعه ارزش است،  و کمک کنیم این مقوله ها فراگیر شود.
در پایان اختتامیه اردوهای منطقه ای نشاط و امید به میزبانی استان زنجان از عواملی که در پیشبرد محتوایی کارگاه های آموزشی اردوی منطقه ای نشاط و امید تلاش کرده بودند ،سرپرستان  و اعضای  فعال شرکت کننده در این اردو قدردانی شد.