اختتامیه اردوی منطقه ای نشاط و امید دبیران کانون های پسران به میزبانی زنجان

اردوی منطقه ای نشاط و امید دبیران فعال کانون های دانشجویی، جوانان و روستایی پسران شمالغرب کشور به میزبانی زنجان پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان، شامگاه سه شنبه در آیین اختتامیه اردوی منطقه ای نشاط و امید شمالغرب کشور که با حضور معاون سیاسی – امنیتی استانداری، رئیس سازمان جوانان و روستایی جمعیت هلال احمر، مدیر کل مدیریت بحران، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق، مدیرکل  ثبت احوال استان زنجان، معاون امور جوانان از استان های البرز، کرمانشاه و آذربایجان غربی و سایر میهمانان استانی برگزار شد، افزود: این اردو با شعار نشاط جوانی، مشارکت اجتماعی در ۲ نوبت برای خواهران از ۶ تا ۹ مرداد و از ۱۳ تا ۱۶ مرداد نیز برای برادران برگزار شد.

شهرام میرزایی تاکید کرد: این اردو با شعار نشاط اجتماعی و مشارکت اجتماعی بود، سعی شد این شعار محقق شود و فرهنگ مشارکت و خدمات داوطلبانه را در جامعه گسترش دهیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان، از حضور ۲۰۵ نفر از دبیران فعال کانون های دانشجویی، جوانان و روستایی در نوبت دوم از اردوی نشاط و امید خبرداد و گفت: در نوبیت خواهران نیز ۱۳۲ نفر به همراه ۱۰ سرپرست حضور داشتند.

میرزایی خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان در این اردوها از دبیران و اعضای فعال کانون های دانشجویی، جوانان و روستایی از استان های البرز، قزوین، گیلان، آذربایجان غربی، اردبیل، همدان، کردستان، آذربایجان شرقی، کرمانشاه و زنجان بودند.

هلال احمر از پیشنهادهای ابتکاری حمایت می کند

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: از پیشنهادهای ابتکاری توسط دانشگاهیان و خارج از این مجموعه در سطح ملی و استانی حمایت و استقبال می کنیم.

شهاب الدین صابونچی افزود: برگزاری هایی برنامه هایی همچون اردوی منطقه ای نشاط و امید حاصل تلاش تیمی از نیروهاست که از مدتی قبل برای آن برنامه ریزی شده است.

 وی یادآوری کرد: شرکت کنندگان در این اردو دبیران فعال کانون های دانشجویی، جوانان و روستایی برگزیده ۱۰ استان کشور هستند و جمع بزرگتر آن در ۳۱ استان است.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: جوانان باید نه فقط موتور محرکه سازمان جوانان بلکه برای این جمعیت در سطح ملی باشند.

صابونچی اظهارداشت: به دلیل ضوابط موجود در آموزش و پرورش  برای بسیاری از برنامه برای نوجوانان و دانشجویان با محدودیت مواجه ایم و اجرای خیلی از برنامه ها امکانپذیر نیست.

وی خاطرنشان کرد: می توان در گروه جوانان بالای ۱۸ سال بسیاری از برنامه ها را انجام داد و فعالیت های خلاقانه و ابتکاری را به نمایش گذاشت.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: تعداد نمونه کارهای بشردوستانه ای که یک جوان هلال احمری می تواند انجام دهد نامحدود است و این مهم محدودیتی ندارد.

صابونچی با بیان اینکه گاهی فراموش کرده ایم که اصل نخست جمعیت هلال احمر براساس بشردوستی است، اضافه کرد: هر برنامه های که اجرا می شود باید بر اساس این مقوله باشد.

وی تاکید کرد: امداد و نجات در حوادث و بلایای طبیعی نشات گرفته از اصل بشردوستی است و تا ۲ دهه قبل تابلوهای سر در استان ها و شهرستان های جمعیت هلال احمر آیه دوم سوره مائده حک شده بود.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: برای عضویت در هلال احمر  محدودیتی وجود ندارد و هر فردی بر اساس توانمندی خود می تواند به گروه دیگری کمک کند.

صابونچی از آغاز کار باشگاه های تخصصی در هلال احمر خبرداد و افزود: درصدد هستیم بتوانیم برای شاخه های مختلف فعالیت ها، مسیر را در بخش های مختلف فرهنگی، هنری، محیط زیستی، کارآفرینی و رباتیک هموار کنیم و باید از این فرصت استفاده کرد.

وی با بیان اینکه در مرحله نخست باید جایگاه جمعیت هلال احمر را بدانیم، اظهارداشت: بعد از این مرحله نیازمند کسب مهارت های مختلف و بکارگیری آن هستیم که تحققق آن بسیاری از مشکلات را مرتفع خواهد کرد.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور، با تاکید بر اینکه موفقیت در بخش های مختلف از جمله امداد و نجات منوط به پویایی سازمان جوانان است، یادآوری کرد:  جوانان برای بدست آوردن مهارت و توانمندی در تلاش باشند و بر اساس نیازهای جامعه اقدام به فعالیت های تخصصی کنند.

صابونچی با بیان اینکه از پیشنهادهای ابتکاری توسط دانشگاهیان و خارج از آن حمایت و استقبال می کنیم، خاطرنشان کرد: این مهم می تواند در سطح ملی و استانی طریق کانون های دانشجویی، جوانان و روستایی هلال احمر باشد.

وی با تاکید بر اینکه دبیرکانون سعی کنند همه توانمندی اعضای را به مشارکت بگیرید، ادامه داد: یکی از موضوعات فعالیت اجتماعی است و با توجه به اینکه جمعیت هلال احمر ساختاری اجتماعی دارد، زمانی که اعضا و داوطلبان آن از دل افراد جامعه هستند و به صورت انتخاباتی اداره می شود، این مهم نیازمند تقویت با این رویکرد است.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: در کشورهای پیشرفته افرادی که سابقه کار داوطلبی دارند، نفس داشتن این سابقه ارزش محسوب می شود.

صابونچی ادامه داد: از خود گذشتگی، انجام کارهای داوطلبی، کارکردن برای جامعه ارزش است، کمک کنیم این مقوله ها فراگیر شود.

وی یادآوری کرد: تابستان امسال ۱۴ استان کشور یا مجری و یا میزبان برنامه های مختلفی هستند.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: از عواملی که در پشبرد محتوایی کارگاه های آموزشی اردوی منطقه ای نشاط و امید تلاش کرده بودند و سرپرستان این اردو قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان در این آیین از ۱۰ نفر از سرپرستان اردو از استان های آذربایجان غربی، البرز، همدان، اردبیل، آذربایجان شرقی، کردستان، گیلان، کرمانشاه و زنجان، یک نفر تسهیل گر، مربی و رابط خبری تجلیل شد.

سرپرست استان کرمانشاه و استان کردستان نیز استان نمونه اردوی منطقه ای نشاط و امید شمالغرب کشور معرفی شدند.

 جوانان از مقوله های توسعه جامعه هستند

معاون سیاسی – امنیتی استاندار زنجان نیز در ادامه این آیین گفت:  جوانان با شاخص ها پویا و اثر بخش از مقوله های مهم توسعه جامعه است.

خدابخش مرادی نافچی افزود: در نظام اداری و اجتماعی دنیای امروز که سیر کنیم به طبع تحقق جامعه پویا، اثر بخش، پویا و آینده نگر برای توسعه پایدار مجموعه ای از عوامل بستر ساز و امید آفرین است.

وی یادآوری کرد: این عوامل جدا از عوامل خدادادی موجود در طبیعت بوده و جمعیت به عنوان مقوله موثر در حوزه ژئوپولتیک و توسعه تاثیرگذار است.

معاون سیاسی – امنیتی استاندار زنجان گفت: در این جمعیت، جوان با شاخص های، پویایی، سرزندگی، با فکر توسعه، کارآفرین و کارا از مولفه های مهم به شمار می رود.

مرادی نافچی خاطرنشان کرد: برای تحقق توسعه باید سازمان ها و نهادهایی وجود داشته باشد تا اهداف آرمانی آن جامعه را محقق کند.

وی اظهارداشت: به طبع در دنیای امروز ثابت شده که سازمان های اداری نمی توانند همه منویات و مولفه های مورد نظر برای جامعه توسعه یافته را محقق کنند.

وی اظهارداشت: به طبع در دنیای امروز ثابت شده که سازمان های اداری نمی توانند همه منویات و مولفه های مورد نظر برای جامعه توسعه یافته را محقق کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان گفت: نقش سازمان های مردم نهاد از جمله کانون ها، صنف ها، انجمن و تشکل ها برای تحقق توسعه مهم است.

مرادی نافچی تاکید کرد: ویژگی های این نهادها بر اساس بررسی انجام شده جامعه ای است که بتواند از این فرصت به نحو شایسته استفاده کند و این مجموعه ها با مشارکت حداکثری در کنار اعتماد، امید به آینده و پویایی جامعه را توسعه دهند.

وی افزود: امروزه نه تنها کارگزاران بلکه جوانان باید نشاط، امید، اعتماد و مشارکت را برای تحقق اهداف خود برای دیگران نیز ارمغان آورند چرا که این موارد از نیازهای حیاتی جامعه ماست.

وی با ابراز  آینده ای بهتر برای جوانان جمعیت هلال احمر از مدیر عامل ساعی و تلاشگر و همه دست اندرکاران مجموعه جمعیت هلال احمر استان زنجان قدردانی کرد.