پنجمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دانش‌آموزی مدرسه برگزار شد

مدرسه دوستی و ایمن

پنجمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دانش‌آموزی مدرسه توسط موسسه الگوی توسعه فرهنگ قلم و با حمایت سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، پنجمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دانش‌آموزی باهدف بالا بردن روحیه مشارکت علمی فرهنگی دانش آموزان در فعالیت‌های داوطلبانه و خلاقانه و ایجاد فرصت و بستری مناسب برای بروز و انتشار عقاید، حرف‌ها و دغدغه‌های دانش‌آموزی در تاریخ ۲ اسفندماه ۱۳۹۷ اعلام فراخوان کرد.

در این دوره از جشنواره از ۳۱ استان و ۱۲۰ شهر کشور، آثار به دبیرخانه جشنواره ارسال گردیده است. دبیرخانه جشنواره مجموع ۱۲۵۰ عدد فیلم در بخش اصلی (۶ محور داستانی، مستند، علمی آموزشی، پویانمایی، فتوکلیپ و تیزر تبلیغاتی) و ۲۲۶ عدد فیلم‌نامه در بخش جانبی دریافت کرد.

معاون دبستانی و دانش‌آموزی سازمان جوانان در موردحمایت از برگزاری جشنواره فیلم کوتاه مدرسه گفت: قریب به صدسال است که جمعیت هلال‌احمر و صلیب سرخ تشکیل و در راستای فعالیت‌های بشردوستانه حرکت می‌کند. از دغدغه‌ای اصلی جمعیت هلال‌احمر و سازمان جوانان ایجاد امنیت و محیطی ایمنی برای دانش آموزان و گسترش فرهنگ بشردوستی است.

وی افزود: همین علت موضوعاتی مانند مدرسه ایمن و مدرسه دوستی به جشنواره فیلم کوتاه مدرسه ارائه شد چراکه رعایت جوانب ایمنی با توجه به طرح دادرس (دانش آموزان آماده در روزهای سخت) که پس از حادثه‌ آتش‌سوزی مدرسه‌ی شین‌آباد در سازمان جوانان برگزار شد این نیاز دیده شد لازم است مسئولین و دانش آموزان در ایمن‌سازی مدارس فعالیت کنند

بابایی بیان کرد: همان‌طور که لازم است دانش آموزان نسبت به موارد ایمنی حساس‌تر و آموزش‌دیده باشند از طرفی لازم هست دانش‌آموزانی که با جمعیت هلال‌احمر همکاری می‌کنند به‌عنوان سفیران نوع‌دوستی، مهربانی را درون جامعه، مدرسه و خانواده گسترش دهند.

وی ادامه داد: با توجه به موضوعات ارائه‌شده به پنجمین دوره فیلم کوتاه مدرسه ۷۹ اثر با موضوعات ایمنی در مدرسه و مدرسه دوستی به جشنواره راه یافت که درنهایت یک اثر بانام یار دبستانی ساخته‌شده توسط امیرحسین گل ریز- امیر سالار علی‌الحساب – علیرضا کاظمیان- ماهان وظیفه- امیرحسین صابری پایه نهم از تهران به‌عنوان فیلم برتر انتخاب شد.

وی با بیان اینکه زبان هنر به‌عنوان ابزاری کارآمد برای انتقال مفاهیم موردنظر سازمان‌ها و نهاد در اذهان عمومی و جامعه است گفت: امیدواریم در سال‌های آتی جمعیت هلال‌احمر سرمایه‌گذاری‌های بیشتر و مؤثرتری در به‌کارگیری هرچه بیشتر از زبان هنر درزمینهٔ اشاعه آموزش‌های امدادی و فعالیت‌های بشردوستی در جامعه نوجوانان و دانش‌آموزی کشور داشته باشد.