آن روی سکه خدمات داوطلبانه/ جوانان پای درس مهارتهای چهارگانه


معاون امور جوانان هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری از برگزاری کارگاه های آموزشی در اردوهای منطقه‌ای نشاط و امید با رویکرد تشکیلاتی و ارائه آموزش‌های کاربردی در پیشبرد امور و انجام فعالیت‌های کانون ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور جوانان استان چهارمحال و بختیاری؛ جوانان مهرورز در اردوی نشاط و امید به میزبانی استان چهارمحال و بختیاری گرد هم آمدند تا علاوه بر شرکت در کارگاه های آموزشی موثر و کارآمد خاطرات خوبی را در کنار یکدیگررقم بزنند.

در اولین روز حضور در اردوی نشاط و امید اعضا طبق برنامه زمانبندی اردو با حضور در کارگاه های آموزش محوراصل مشارکت اجتماعی را آموختند.

محمدرضا عرب معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیار ی گفت: در روز نخست برگزاری اردوی منطقه ای نشاط و امید دبیران کانون های جوانان، روستایی و دانشجویی در کارگاه های آموزشی مدیریت کانون ها، کمک های اولیه روانشناختی ،ارزش سازی خدمات داوطلبانه و تسهیلگری شرکت کردند.

وی افزود: مدیریت کانون ها با تدریس محمد قاسمی پیربراتی با هدف بالا بردن دانش، توان و مهارت داوطلبان در مدیریت بهتر کانون برگزار شد. در این کارگاه دبیران شیوه برقراری ارتباط کلامی و غیر کلامی را نیز آموختند.

در کارگاه کمک های اولیه روانشناختی به تدریس لیلی امیرپور دبیران با ضرورت کمکهای اولیه روانشناختی و اصول و مراحل کمک های اولیه و ملاحضات اخلاقی در PFI آشنا شدند.

محمدرضا عرب اظهارداشت: سازمان جوانان بدنبال سپردن امور و تسهیل گری در فعالیت های جوانان توسط خود جوان می باشد. در همین جهت این دوره از اردوپ های نشاط و امید کارگاه آموزشی تسهیلگری توسط دبیران مجامع کشوری هدایت شد.

وی یادآور شد : ارزش ها و فعالیت های بشردوستانه؛ هویت هلال احمر است و تلاش ما این است که روحیه ارائه خدمات و فعالیتهای داوطلبانه در جامعه فراگیر شود و هر شخص در صدد ایفای سهم خود در جامعه باشد.کارگاه ارزش سازی خدمات داوطلبانه به تدریس دکتر امین مختاری با همین هدف برگزار شد.

آن روی سکه خدمات داوطلبانه/ جوانان  پای درس مهارتهای چهارگانه
معاون امور جوانان هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری خبر داد: صبح امروز با حضور استان های میهمان کارگاههای چهارگانه مهارن آموزی دبیران کانون های جوانان و دانشجویی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر محمدرضا عرب با بیان اینکه این  اردوها فرصت مناسبی است تا بتوانیم ارتباط مستقیمی با دبیران و اعضای شورای اجرایی کانون ها داشته باشیم اظهار کرد: استان های کیش، قم، هرمزگان، مرکزی، بوشهر،خوزستان، چهارمحال بختیاری، لرستان، ایلام، کهکیلویه و بویر احمد، اصفهان، پس از برگزاری جلسه توجیهی در کارگاه های چهارگانه شرکت کردند.

وی افزود: دبیران جوان و دانشجویی در طول سفر به شهرکرد مدیریت کانونی، تسهیلگری، کمک های اولیه روانشناختی و ارزش سازی داوطلبانه را از اساتید فراگرفته و در کارگاه های عملی آموخته های خود را بهمراه
تعامل و ارتباط موثر با هم و مسئولیت پذیری محک می زنند.

معاون امور جوانان هلال احمر چهارمحال بختیاری بیان کرد:کارتیمی و زندگی جمعی در طول اردو علاوه بر برگزاری تفریحات سعی در توانمندی و بلوغ مدیریتی را به عنوان یک تمرین و تجربه به جوانان آموزش می دهد.