معاون وزیر آموزش‌و‌پرورش: آموز‌ه‌های «آماده» با سند تحول بنیادین وزارتخانه عجین است

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با تقدیر از برگزاری مسابقات «آماده» در ۹ هزار مدرسه سراسر کشور، گفت: آموزه های هفتمین دوره المپیاد آماده کاملا با سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش همسو و منطبق است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ دکتر مهرزاد حمیدی در بازدید از اردوگاه شهید باهنر و محل برگزاری هفتمین دوره کشوری مسابقات آماده دانش آموزان سراسر کشور، گفت: امروز شور و نشاط و انگیزه را میان دانش آموزان شرکت کننده در این دوره از مسابقات دیدم و به عنوان معاون وزارت آموزش و پرورش از اهتمام مسئولان جمعیت هلال احمر برای طراحی و برگزاری این مسابقات و همچنین تلاش برای ارائه آموزش های امدادی در ۹ هزار مدرسه سراسر کشور، تشکر می کنم.

وی افزود: امروز اوقات فراغت دانش‌آموزان با مهارت‌آموزی به عنوان یکی از موضوعات روز آموزش کشور عجین شده و ما از جمعیت هلال احمر الهام گرفتیم تا زمینه‌هایی را فراهم کنیم تا آموزش های درون مدرسه ای توسعه بیشتری پیدا کند.

حمیدی گفت: براساس سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش، دانش آموز باید تربیت و اجتماعی شود و ساحت های مختلف تربیتی دانش آموز از نظر زیستی و بدنی، اخلاقی و عبادی در مدرسه شکل بگیرد. در هفتمین دوره برگزاری مسابقات آماده هلال احمر، وجوه مختلف تربیت دانش آموزان که کاملا با آموزه های سند تحول وزارتخانه همسو و عجین است، دیده می شود.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: تمام آموزه‌های با هم زیستن، داشتن زندگی اجتماعی، بشردوستی و کمک به همنوع در مباحث آموزشی هفتمین دوره مسابقات دانش آموزان آماده در روزهای سخت دیده می شود.

وی گفت: ۱۴ میلیون دانش‌آموز در تابستان به مدرسه نمی‌روند، اما به این معنی نیست که تعلیم و تربیت فراموش می‌شود. برگزاری اردوهای آموزشی مانند المپیاد آماده در کنار اوقات فراغت دانش‌آموزان سبب می‌شود تا دانش‌آموز با فراگیری مهارت‌های لازم برای روزهای سخت آماده شود به‌طوری‌که در زمان‌های بحرانی مهارت‌های لازم در مواجهه با حوادث و توانایی مراقبت از خود و دیگران را داشته باشد.

حمیدی برای توسعه آموزش‌های مهارت‌های امدادی و بشردوستی در مدارس گفت: اردوهای متنوعی در حوزه معاونت تربیت سلامت و کانون پرورش فکری آموزش‌وپرورش در حال برگزاری است و اقداماتی به منظور تربیت تمام ساحتی کودکان و نوجوانان در حال شکل‌گیری است. برای توسعه طرح دادرس نیز می‌توانیم آموزه‌های آموزشی طرح را در اردوها و مسابقات ورزشی آموزش‌وپرورش به‌صورت جنبی داشته باشیم. طراحی هدفمند المپیاد آماده و همراه بودن حس هم نوع‌دوستی و اقدامات داوطلبانه در کنار جنبه‌های فنی و آموزش این المپیاد توانسته است به لحاظ اجتماعی و اخلاقی نیز دانش‌آموزان را تربیت و شخصیت آنان را تحت تأثیر قرار دهد.