اردوهای هلال احمر زمینه ساز شکل گیری دوستی ها و خود سازی جوانان

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با حضور در مراسم اختتامیه اردوی صلح و دوستی دانش آموزی در اردوگاه مهر بندر انزلی گفت : تجربیات کسب شده در این اردوها زمینه ساز شکل گیری دوستی و خودسازی اعضای جوان بعنوان افراد با تجربه زندگی گروهی و متکی به خود می باشد .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ شهاب الدین صابونچی رئیس سازمان جوانان هلال احمر ضمن تقدیر از میزبانی جمعیت هلال احمر و مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود: محور فعالیتهای هلال احمر بر پایه بشر دوستی می باشد که خوشبختانه جوانان ما دارای روحیه بالای از خود گذشتگی و مهربانی بوده و با حضور در این اردوها و تمرین کارهای گروهی می توانند در این راه قدم بردارند.

وی افزود: در این اردوها جوانان از استانها و با زبانهای مختلف چند روز دور از خانواده در کنار هم زندگی می کنند که مطمئنا بهترین تجربه و خاطره در تمام زندگی آنان می شود که این خود تمرینی برای خود سازی و آمادگی برای آینده می باشد تا یک جوان بتواند درزمانی که به خاطر درس یا به دلایل مخلف از خانواده دور شد با برقراری دوستی و استفاده از این تجربیات روزهای درخشانی را تجربه کند.

دکتر صابونچی با اشاره به اصل بی غرضی و بی طرفی جمعیت هلال احمر بیان داشت: یکی از ماموریت های هلال احمر نجات جان انسانها در حوادث و سوانح است و جوانان امروز با کسب دانش و مهارت و تمرین فعالیتهای گروهی و بعضا قرار گرفتن در شرایط سخت می توانند بعنوان امدادگران و عضو هلال احمر حضوری موثر در حوادث داشته باشند.

کسب تجربه و مهارت لازمه اعضای جوان بعنوان ارکان اصلی جمعیت هلال احمر

مدیر عامل جمعیت هلال احمر در این مراسم ضمن خیر مقدم به رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و تقدیر از جوانان گفت : جوانان بعنوان ارکان اصلی هلال احمر نیازمند کسب دانش و مهارت و مشارکت در کارهای گروهی می باشند که هلال احمر با ایجاد بستر مناسب این فرصت را برای آنان فراهم می کند

مهدی ولی پور افزود: تعداد زیادی از مدیران و کارشناسان جمعیت هلا ل احمر از اعضای جوان و امدادگرامی می باشند که با حضور مستمر و دریافت آموزشهای لازم همچنین مشارکت در فعالیتهای هلال احمر جذب این نهاد بزرگ شده و خدمت می کنند .

وی ضمن تقدیر از معاونت جوانان و کارکنان و اعضای هلال احمر استان بیان کرد : جوانان باید قدر این روزها را بشناسند و از آن بعنوان فرصتی جهت کسب مهارت و خود ساختگی برای ساختن آینده ای درخشان برا ی خود و جامعه استفاده نمایند .

وی تصریح کرد: در این اردوها دبیران فعال کانونهای دانش آموزی استانهای آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان ، قزوین ، قم، البرز و گیلان در دو مرحله، دختران از ۱۶ لغایت ۱۸ تیر و پسران ۲۰ لغایت ۲۲ تیر ماه پسران حضور داشتند .

وی بیان کرد از هر استان یک تیم شامل ۱۴ نفر از دبیران فعال کانون دانش آموزی به تفکیک دختر و پسر به مدت۳ روز در این اردو حضور دارند که اهم برنامه های این اردو شامل ، بوم گردی ، کارگاههای خود مراقبتی ، و خلاقیت ، آشنایی بیشتر با جمعیت هلال احمر ، کوهپیمایی ، جنگل نوردی، آموزش نقشه خوانی و جهت یابی( GPS)بازدید از موزه دریایی ، بازدید از منطقه ویژه اقتصادی انزلی بود.

دکتر جهان آرای مدیر کل آموزش و پرورش نیز در این مراسم حضور داشتند.