تمرین مشارکت و نظم در اردوهای صلح و دوستی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر


معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان در مراسم اختتامیه اردوهای صلح و دوستی ویژه خواهران گفت: اعضای برتر مدارس در فعالیتهای بشر دوستی و مشارکت بالا در این اردوها حضور دارند تا بتوانند با تمرین بشر دوستی و نظم برای آینده خود برنامه ریزی خوبی داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گیلان؛ سعید بابایی معاون دانش آموزی و پیش دبستانی سازمان جوانان در این مراسم ضمن تقدیر از میزبانی خوب جمعیت هلال احمر گیلان گفت: رسالت جمعیت هلال‌احمر ترویج و نشر فرهنگ بشردوستی در بین مردم می باشد که سازمان جوانان با توجه به جذب اعضای جوان و ایجاد «کانون دانش‌آموزی هلال‌احمر» تلاش می کند تا با نهادینه کردن فرهنگ بشر دوستی و برگزاری اردوهای دوستی» ویژه دبیران برتر کانون‌های دانش‌آموزی هلال‌احمر این مهم را در بین اعضا تقویت کند.

وی گفت: برگزاری مسابقات گنج یابی و گردش های دسته جمعی و آموزشهای متعدد لازمه ایجاد نشاط و شادی همچنین مشارکت جوانان می باشد که علاوه بر ایجاد رقابت سالم فضای دوستی و بشردوستی را بین آنان تقویت می کند.

بابایی بیان داشت: جذب و تربیت جوانان بر اساس برنامه پنج ساله و برگزاری «اردوهای دوستی» از سال ۱۳۹۳ ویژه دبیران برتر کانون های دانش آموزی هلال احمر توسط اداره دانش آموزی معاونت پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان با همین هدف برگزار می شود.

برگزاری اردوهای صلح و دوستی لازمه حفظ و نگهداری اعضای جوان می باشد
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گفت: یکی از دغدغه های جمعیت هلال احمر برنامه ریزی و ایجاد هدف برای اعضای جذب شده می باشد که برگزاری این اردوها تاثیر بسیار مهمی در ماندگاری و اثر بخشی اعضا دارد.

وی با اشاره به اینکه امروزه عصر ارتباطات و تبادل اطلاعات است، گفت: آشنایی با فرهنگ و سنن استانهای مختلف و تبادل تجربیات اعضا از دیگر هدفهای این اردوهاست که می تواند ضمن هدف سازی برای آینده آنان میزان اطلاعات و شناخت اعضا را نسبت به فرهنگ اقوام ارتقا دهد.

مهدی ولی پور افزود: در این اردوها دبیران فعال کانونهای دانش آموزی استانهای آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، قزوین، قم، البرز و گیلان در دو مرحله، دختران از ۱۶ لغایت ۱۸ تیر و پسران ۲۰ لغایت ۲۲ تیر ماه پسران حضور دارند.

وی بیان کرد: از هر استان یک تیم شامل ۱۴ نفر از دبیران فعال کانون دانش آموزی به تفکیک دختر و پسر به مدت۳ روز در این اردو حضور دارند که اهم برنامه های این اردو شامل، بوم گردی، کارگاههای خود مراقبتی، و خلاقیت، آشنایی بیشتر با جمعیت هلال احمر، کوهپیمایی، جنگل نوردی، آموزش نقشه خوانی و جهت یابی(GPS)بازدید ازموزه دریایی، بازدید از منطقه ویژه اقتصادی انزلی است.