آغاز پذیرش ۳۰۰ نفر از اعضای کانون دانش آموزی پسر در هفتمین مرحله استانی المپیاد آماده استان فارس


منتخبین اعضای کانون داش موزی از 20 شهرستان در شهر سپیدان استان فارس برای شرکت در المپیاد علمی و امدادی دادرس حضور پیدا کردند و در مرحله اول در آزمون کتبی شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی جوانان هلال احمر فارس، سید شاهرخ عظیمی جانشین معاونت امور جوانان هلال احمر فارس در هفتمین دوره المپیاد دادرس در شهرستا سپیدان گفت: بیست تیم از اعضای منتخب کانون های دانش اموزی هر شهستان در مرحله استانی گرد هم امدند تا در رقابتی دوستانه با هدف اموزش کمک های اولیه و امداد در المپیاد استانی شرکت کنند.

وی از اجرای برنامه جذاب در پذیرش شهرستان سپیدان خبر داد و گفت: آماد سازی محل مسابقات و آیتم های هشت گاه طبق دستور العمل مسابقات از چند روز پیش انجام شد و در مرحله اول برادران در این مسابقات حضو دارند.

عظیمی در ادامه گفت: این مسابقات به مدت دو روز در گروه برادران در مرحله اول انجام میشود که تیم های منتخب شهرستانی پس از ارزیابی و انجام مسابقات، تیم های برتر توسط داوری انتخاب میشوند.

همچنین غلامی رییس شعبه سپیدان از انجام برنامه های فرهنگی در کنار مسابقات خبر داد و گفت: انجام برنامه های فرهنگی جلوه ویژه مسابقات است که از جمله شو فرهنگی، برپایی نماز جماعت، شناخت جوانان از برنامه های بشر دوستی و سایر برنامه ها در این دو روز مسابقات پیش بینی شده است که در حال انجام شدن است.

وی در ادامه از ایجاد دلنوشته هایی برای احترام به مرحوم محمد حسین نظری امدادگری که به نحو شهادت گونه ای در حادثه دلخراش گردنه کولی جان خود را از دست داد خبر داد که این مراسم به یاد امدادگری برگزار شد که ۱۰ روز قبل در حین عملیات امداد رساانی به مصدومین جان خود را از دست داد.

اعضای جوانان با ایجاد و ثبت دل نوشته هایی در باب قهرمانی این امدادگر با داغ درگذشت وی همراه خانواده و جامعه امدادگران شدند.