برگزارى کارگاه آموزشى پیشگیرى از اعتیاد ویژه جوانان استان مرکزى

معاون امور جوانان جمعيت هلال احمر استان مركزى از برگزارى كارگاه آموزشى پيشگيرى از اعتياد ويژه جوانان شعب اين جمعيت خبر داد.

به گزارش روابط عمومى جمعیت هلال احمر استان مرکزى؛ آرش اشترى در رابطه با این خبر بیان داشت: مورخ چهاردهم تیرماه سال جارى، کارگاه آموزشى پیشگیرى از اعتیاد و آشنایى با ماده مخدر خطرناک گل، ویژه اعضاى جوانان شعب تفرش و خمین با حضور روساى شعب، مسئولان امور جوانان، کارشناس ستاد مبارزه با مواد مخدر و بهزیستى شهرستان، برگزار شد.

اشترى عنوان کرد: این کارگاه آموزشى در جمعیت هلال شهرستان تفرش، با آموزش چهره به چهره به مراجعین در خصوص مواد مخدر، برپایى نمایشگاه آشنایى با انواع مواد مخدر، آثار سوء و پیامدها و مضرات مصرف آن جهت کاهش آسیب هاى اجتماعى به خصوص براى جوانان، اجرا شد.
وى افزود: در جمعیت هلال احمر شهرستان خمین علاوه بر برگزارى کارگاه آموزشى پیشگیرى از اعتیاد و معرفى انواع مواد مخدر و اثرات سوء آنها، به معرفى ماده مخدر خطرناک و رایج گل پرداختند که امروز مورد مصرف بسیارى از جوانان بوده است.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزى، گفت: مهمترین هدف برگزاری این کارگاه هاى آموزشى، ارتقای آگاهی جوانان از آثار و عوارض سوءمصرف انواع مواد مخدر، رفتارهای پرخطر و پیامدهای منفی جسمانی و روانی آن به منظور پیشگیری از آسیب‌های روانی- اجتماعی در محیط جامعه است.