برگزاری دوره تربیت مدیران مراکز شتاب دهنده هلال احمر

دوره‌های تربیت مدیران مراکز شتاب‌دهنده با حضور 80 نفر از جوانان برگزیده هلال احمر از سراسر کشور در مجتمع داروئی درمانی هلال ایران آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال‌احمر؛ رئیس سازمان جوانان در خصوص برگزاری دوره‌های تربیت مدیران مراکز شتاب‌دهنده گفت: هدف از برگزاری این  آموزش ها ارتقای دانش افراد در حوزه کارآفرینی، و توانمندسازی مهارت‌های افراد ، مدیریت راه‌اندازی شتاب‌دهنده‌های هلال‌احمر و مدیریت گروه‌های کاری استان‌ها، مدیریت مربیان کارآفرینی استان‌ها و برنامه‌ریزی آموزش‌های کارآفرینی به دانش آموزان است.

شهاب الدین صابونچی  افزود: با توجه به  طرح ملی کارآفرینی (بومینو) که از سال ۹۶ با همکاری سازمان شورای اجتماعی وزارت کشور و سازمان جوانان هلال‌احمر برای اعضای این سازمان برگزار شد و حدود ۳ هزار ۵۰۰ نفر آموزش‌های مقدماتی و پیشرفته را فراگرفته و تعدادی از این افراد به دوره‌های تربیت مربی راه یافتند.

وی خاطر نشان کرد:  سازمان جوانان هلال‌احمر  با همکاری اساتیددانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران که متولی امر علمی و آموزشی این دوره هستند، دوره کشوری تربیت مدیران مراکز شتاب‌دهنده هلال‌احمر را به مدت یک هفته از تاریخ شنبه ۱۴ تیر  تا  جمعه۲۱ تیرماه در مجتمع دارویی – درمانی هلال‌احمر و با حضور ۸۰ نفر شرکت‌کننده برگزار می‌کند.

صابونچی در ادامه افزود: با توجه به رویکرد جدید جمعیت هلال احمر در زمینه استفاده از فناوری های روز و ورود به فضای کسب و کار های نو برنامه ای در دست اجرا برای تاسیس شتاب دهنده ها،در این مراکز مدیران جوان آموزش‌دیده ایده‌های کارآفرینی را تکمیل و اجرایی  می کنند و همچنین با حمایت بخش های مختلف جمعیت  هلال‌احمر و همچنین سایر دستگاه های متولی این حوزه می‌توانند علاوه بر رفع نیازهای فناوری و  نوآورانه هلال احمر،  به کسب‌وکاری دست یابند تا درمجموع از آسیب‌های اجتماعی ناشی از بیکاری جوانان پیشگیری شود.

وی در خصوص جزئیات برگزاری این دوره آموزشی گفت: اساتید دانشگاهی که در حوزه کسب‌وکار مطرح هستند به آموزش و تربیت اعضای این دوره می‌پردازند که سرفصل‌های آموزشی این کارگاه شامل: فرهنگ و کارآفرینی، ذهنیت کارآفرینانه، آشنایی با شتاب‌دهنده، مدل‌ها و اجزای آن و جایگاهش در اکوسیستم استارت آپی و بوم شتاب‌دهنده، تمایز شتاب‌دهنده‌ها، پوزیشین، بررسی شتاب‌دهنده‌های خارجی و ایرانی، مدل‌های ارزیابی شتاب‌دهنده‌ها است.

در اختتامیه این کارگاه آموزشی گروه‌های منتخب  برگزیده می شوند و همچنین از مسئولان ستادی و کشوری دعوت شده تا در این دوره ناظر بر روند اجرای کار باشند و در اختتامیه نیز حضور داشته باشند.