برگزاری کارگاه آشنایی و پیشگیری از اعتیاد در جمعیت هلال احمرشهرستان پیشوا


طاهره مهران خواه مسئول جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان پیشوا از برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی و پیشگیری از اعتیاد و تشکیل زنجیره ی انسانی برای اعضای جوانان خواهر و برادر این شعبه خبر داد.

به گزارش رابط خبری معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان تهران، مهران خواه گفت: هدف از برگزاری این کارگاه برای بالا بردن سطح اطلاعات نوجوانان و جوانان در جامعه می باشد که ما به عنوان یک نهاد خیرخواهانه و عام المنفعه که اکثر اعضای آن نوجوانان و جوانان هستند، وظیفه آگاه سازی آنها را در مقابل خطرات و مضرات خانمان سوز مصرف مواد مخدر و آسیب های فردی و اجتماعی آن بر عهده داریم.

مهران خواه افزود: خیلی از نوجوانان و جوانان به دلیل عدم آشنایی با گونه های مختلف مواد مخدر، اثرات و مضرات آن، فریب افراد سودجو و معتاد را خورده و ضربه بدی به خود و خانواده خود وارد می کنند.

این کارگاه آموزشی با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان و با تدریس کارشناس روانشناس سعید اردستانی برگزار شد و در ادامه کارگاه اعضا با انواع مواد افیونی و مخدر از نزدیک آشنا شدند.

همچنین مهران خواه از تشکیل زنجیره انسانی نه به اعتیاد و برپایی چادر نمایشگاهی و توزیع بروشورهای آموزشی پیشگیری و اشنایی با مضرات مواد مخدر در میدان اصلی شهرستان توسط اعضا جوانان این مرکز خبر داد.

مهران خواه تصریح کرد: هدف از اجرای تمامی برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر در حوزه کاهش تقاضا اعم از فرهنگی، پیشگیری، حمایت های اجتماعی، کاهش آسیب ناشی از مصرف مواد مخدر با سازمان های غیر دولتی، همانند جمعیت هلال احمر است.

مهران خواه با اشاره به توسعه مشارکت همگانی در برنامه های هفته ی مبارزه با مواد مخدر، گفت: اعضای جوانان هلال احمرشهرستان پیشوا با برپایی زنجیره انسانی نه به اعتیاد با هدف ترویج فرهنگ سازی و آموزش در زمینه راهکارها و مهارت های خودمراقبتی در برابر رفتارهای پرخطر در مسیر مبارزه این معضل اجتماعی گام برداشتند.

وی بیان داشت: حساس سازی عموم، تغییر نگرش و تقویت رفتارهای محافظت کننده نوجوانان، جوانان و خانواده ها، همگانی کردن مبارزه با اعتیاد و فرهنگ سازی آن از دیگر اهداف این برنامه اجتماعی است، که در ابن راستا جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان پیشوا با برپایی چادر در میدان اصلی شهر، نسبت به توزیع بروشور، فراخوان دوره های آموزشی و پیشگیری از مواد مخدر و تشکیل زنجیره انسانی اقدام کردند.