سمینار توجیهی_آموزشی در رسته پوشاک به میزبانی جمعیت هلال احمر شهرستان ایرانشهر برگزار شد


معاون امور جوانان استان از برگزاری سمینار توجیهی_آموزشی در رسته پوشاک در راستای طرح توانمندسازی محلی با رویکرد کسب و کارهای با حضور ۸۰ نفر از جوانان هلال احمر استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر ؛علیرضا میری معاون امور جوانان استان گفت: سمینار توجیهی_آموزشی در رسته پوشاک در راستای طرح توانمندسازی محلی با رویکرد کسب و کارهای خرد با حضور مشاور رییس جمعیت، مدیر دانشگاه بین المللی مدآرت در ایران و هیات همراه از تاریخ ۸ الی ۱۱ تیرماه سال جاری به میزبانی جمعیت هلال احمر شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

وی ادامه داد: این سمینار در ۳ رشته آموزشی طراحی، الگو سازی و خیاطی برای جوانان هلال احمر شهرستان های سیب و سوران، سراوان، کنارک و ایرانشهر با هدف توانمندسازی محلی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی برنامه ریزی شده است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در رابطه با آموزش جوانان ادامه داد: ظرفیت های بالنده ای در هلال احمر وجود دارد و می توان از آن جهت کارآفرین و اشتغال جوانان در جهت کاهش آسیب های اجتماعی استفاده کرد.

وی اظهار داشت:جوانان هلال احمر دارای توانمندی های زیادی در عرصه های مختلف دارند و واقعا فعالیت های ارزشمندی را به ثمر نشانده و خالصانه در صحنه حضور دارند.

در ادامه فرماندار شهرستان ایرانشهر ضمن بازدید از کارگاه عنوان کرد: بزرگترین مشکل جامعه حاشیه نشنی نداشتن مهارت کافی برای کسب و کار است.

وی ادامه داد : این افراد در مناطق حاشیه ای نیاز به آموزش و حمایت دارند ما طرحی را برای آن ها ارائه خواهیم داد تا بتوانند طرح شغلی ارائه دهند و به اشتغال دست یابند.