کارگاه آموزشی ضمن خدمت «نحوه برگزاری اردو» در قم برگزار شد

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم از برگزاری دوره ضمن خدمت نحوه برگزاری اردو در استان با همکاری معونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمد مصباحی اظهار کرد: دوره ضمن خدمت “نحوه برگزاری اردو” ویژه کارکنان جمعیت هلال احمر به مدت ۴ روز و با هدف ارتقای سطح دانش کارشناسان فعالی در برنامه های اردویی برگزار شد.

وی با اشاره به سرفصل های آموزشی این دوره گفت: آشنایی با دستورالعمل اردویی وزارت آموزش و پرورش، پیوست‏های فرهنگی اردو و برنامه ‏ریزی فرهنگی جهت برگزاری اردو در رده‏ های سنی مختلف، اردوهای دانش ‏آموزی و ملاحظات تربیت جنسی و آشنایی با بازی‏ ها و مهارت های اردویی از مباحث این دوره به شمار می رود.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم با اشاهر به اهمیت آمادگی کارکنان حوزه جوانان برای اجرای برنامه های اردویی بیان کرد: این دوره با هماهنگی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور و مجوز معاونت آموزش، پژوهش و فناوری به استان ها ابلاغ و در روزهای میانی تیرماه در قم برگزار شد.

یادآور می شود؛ دوره ۲۴ ساعته ضمن خدمت نحوه برگزاری اردو به صورت ۱۶ ساعت حضوری و ۸ ساعت مجازی، با شرکت ۲۸ نفر از کارکنان دو معاونت در مرکز امور جوانان جمعیت هلال احمر استان برگزار شد.