جوانان اردبیلی پیشرو در اجرای فعالیت های متنوع فرهنگی اجتماعی به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر

اجرای فعالیت های متنوع فرهنگی اجتماعی به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر اردبیل.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل؛ اعضای سازمان جوانان استان اردبیل و شعب شهرستانی در هفته مبارزه با مواد مخدر برنامه های متنوعی را در راستای آگاه سازی اقشار مختلف جامعه از آثار زیانبار این بلای خانمان سوز و تشویق و ترغیب جوانان به سمت فعالیت های مثبت اجتماعی اجرا کردند.

همایش تخصصی اعتیاد در معاونت امور جوانان شهرستان مشگین شهر

همزمان با فرارسیدن هفته مبارزه با مواد مخدر، همایش تخصصی اعتیاد با حضور کارشناسان اعتیاد و مواد مخدر از سازمان بهزیستی و ۷۰ نفر از اعضای جوانان این شهرستان برگزار شد. کارشناس حاضر در این همایش که با شعار ” نه به اعتیاد ” برگزار شده بود ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص آشنایی با انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی ، گرفتاری در بند اعتیاد را وابسته به دو دسته از عوامل درونی چون عدم وجود اعتماد بنفس در فرد، عدم وجود مهارت های خودآگاهی ، عدم آشنایی با مهارت های زندگی و ناآگاهی و ناسپاسی از داشته ها و عوامل بیرونی چون فقر، بیکاری، دوست ناباب، احساس خوشی کوتاه مدت و مشکلات خانوادگی نام برد. وی با اشاره به این موضوع که هیچ کس از بلای اعتیاد در امان نیست استفاده از برخی تکنیک ها چون تمرین برای نه گفتن، فراگرفتن مهارت های زندگی و خودآگاهی و بهبود مهارت های جرات مندی را در پیشگیری از اعتیاد موثر دانست.

نمایشگاه فرهنگی آشنایی با اثرات مخرب و سومصرف مواد مخدر نیز با رویکرد افزایش آگاهی خانواده ها و جوانان در شهرستان مشگین شهر برپا شد. جمعیت هلال احمر و معاونت امور جوانان این شهرستان در نمایشگاه مذکور غرفه مستقل داشته و با حضور اعضای سازمان جوانان زنجیره انسانی با شعار ” نه به اعتیاد” تشکیل دادند. فرماندار مشگین شهر نیز با حضور در این مراسم ضمن تبیین اثرات جبران ناپذیر اعتیاد در بخش های مختلف زندگی جوانان، اجرای این قبیل برنامه ها و نمایشگاه های فرهنگی را در جهت افزایش آگاهی خانواده ها و نسل جوان مفید و موثر دانست.

کانون های دانش اموزی شهرستان نیر پیشرو در ترویج شعار ” نه به اعتیاد”

اعضای کانون های دانش آموزی شهرستان نیر با فرارسیدن هفته مبارزه با مواد مخدر با حضور در محل مزار شهدا و غبارروبی از مزار این بزرگواران با آرمان های شهدای انقلاب و دفاع مقدس تجدید میثاق کردند. این دانش آموزان با شرکت در همایش پیاده روی با شعار ” نه به اعتیاد” و تشکیل زنجیره انسانی و توزیع بروشور های آموزشی به گسترش فرهنگ مبارزه با مواد مخدر و گرایش به سمت ورزش و فعالیت های مثبت فرهنگی پرداختند.

ترویج شعار ” نه به اعتیاد” در روستاهای شهرستان کوثر

اعضای معاونت امور جوانان شهرستان کوثر به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در محل مزار شهدای این شهرستان حضور بهم رسانده و با غبارروبی از مزار شهدا با آرمان های شهدا تجدید میثاق کردند. همچنین همایش پیاده روی با شعار “نه به اعتیاد” در روستاهای اطراف این شهرستان با حضور معاون، کارشناس ها و اعضای معاونت امور جوانان برگزار شد. در این همایش که با استقبال گرم ساکنین روستاهای زرج آباد و گنجگاه شهرستان کوثر روبه رو شد، اعضای سازمان جوانان کوثر با همکاری اهالی منطقه زنجیره انسانی “نه به اعتیاد” تشکیل دادند و با ارائه پمفلت های آموزشی و توضیحات شفاهی به آگاه سازی خانواده ها و کودکان حاضر در صحنه پرداختند. همچنین اعضای جوانان این شهرستان طی بازدیدی از مرکز ترک اعتیاد کوثر با مسوولین ذی ربط دیدار کرده با انواع مواد مخدر و عوارض و نحوه بهبود افراد مبتلا آشنا شدند.

اعضای معاونت امور جوانان خلخال پای صحبت های رهاشدگان دام اعتیاد نشستند

به مناسبت فرارسیدن هفته مبارزه با مواد مخدر، همایش صیانت و گفتمان سازی با حضور مسوولین شهرستانی، کارشناس ادارات و اعضای انجمن حمایت از ترک اعتیاد نورامید به همراه بهبودیافتگان از اعتیاد در سالن ارشاد شهرستان خلخال برگزار شد. محمدپور مسوول انجمن مذکور در این همایش ازتلاش همه کسانی که در جهت پیشرفت فعالیت های این انجمن تلاش نموده اند تقدیر کرد و از مسوولین شهرستانی خواست تا با برگزاری کلاس های اموزشی در کلیه مدارس و ادارات بیش از پیش در جهت آموزش همگانی و آگاه سازی اقشار مختلف جامعه از صدمات اعتیاد بکوشند. همچنین اعضای معاونت امور جوانان شهرستان خلخال به همراه اعضای فعال کانون های دانش آموزی از کمپ ترک اعتیاد نور امید خلخال بازدید کرده پای صحبت های بهبودیافتگان اعتیاد نشستند. هدف ازین بازدید آگاه سازی جوانان از عواقب اعتیاد و تشویق آنان جهت کمک به رهایی همنوعان خویش از اعتیاد بود.اعضای جوانان شهرستان خلخال در انتهای این بازدید با همراهی مسوولین مرکز ترک اعتیاد نورامید و بهبودیافتگان زنجیره انسانی “نه به اعتیاد” تشکیل دادند.

برپایی نمایشگاه کتاب در پارک ارم خلخال و حضور کارشناس و اعضای معاونت امور جوانان این شهرستان در محل نمایشگاه و توزیع پمفلت آموزشی و آموزش های شفاهی برای مراجعین از سایر اقدامات انجام شده در شهرستان خلخال بمناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر بود.

دوره اموزشی مبارزه با مواد مخدر در بیله سوار

دوره اموزشی مبارزه با مواد مخدر توسط جمعیت هلال احمرشهرستان بیله سوار با همکاری نیروی انتظامی این شهرستانبرگزار شد. جهانگیری ، کارشناس نیروی انتظامی بیله سوار در این دوره اموزشی نقش آموزش و اگاه سازی جوانان در پیشگیری از اعتیاد را حیاتی دانست و از جوانان خواست تا مهارت ” نهگفتن” را در خود تقویت کرده استعمال دخانیات به ویژه قلیان را به حداقل برسانند. اعضای معاونت امور جوانان بیله سوار پس از این دوره آموزشی از نمایشگاه عکس “نه به اعتیاد” که توسط جمعیت هلال احمر این شهرستان برپاشده بود دیدار کردند.

شهرستان های گرمی و پارس آباد مغان نیز با برگزاری پویش ملی ارتقای نشاط و تندرستی زنان شاغل با ورزش و برپایی ایستگاه سلامت و کارگاه آموزش پیشگیری اولیه از اعتیاد ویژه دانش اموزان و اعضای کانون های معاونت امور جوانان ، در جهت ترویج شعار ” نه به اعتیاد ” تلاش کردند.