برگزاری مراسم سالروز آزاد سازی مهران در هلال احمر ایلام

مراسم سالروز آزاد سازی مهران توسط کانون غنچه های هلال درجمعیت هلال احمر شهرستان ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر ایلام، در این مراسم معاون جوانان هلال احمر استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و شهدای عملیات کربلای یک، سالگرد پیروزی غرورآفرین کربلای یک و آزادسازی شهر مهران مقدس که تبسم را بر لب‌های مبارک امام عزیز(ره) نشاند و ایشان با عبارت: “مهران را هم خدا آزاد کرد” را به محضر حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، وخانواده های معظم شهدا و ایثارگران استان تبریک گفت.
علی اصغر علی اکبری گفت: یکی از اقدامات مهم و زیربنایی جمعیت هلال‌احمر در آماده‌سازی و آموزش برای افزایش توان مقابله با بلایا، تشکیل کانون غنچه‌های هلال است که در مهدهای کودک تشکیل می شود.
علی اکبری  اظهار کرد: کودکان سنین پیش از دبستان با عضویت در کانون غنچه های هلال می توانند از آموزش ها و خدمات این کانون بهره مند شده و در فعالیت های بشردوستانه هلال احمر شرکت کنند.
وی با بیان اینکه در کنار آموزش‌های امدادی، آموزش‌های بشردوستانه نیز در مهدهای کودک ارائه می‌شود، خاطرنشان‌کرد: آموزش‌های خودامدادی موجب می‌شود کودک از آسیب دوری کند و از سوی دیگر اگر کودک با حادثه‌ای هم مواجه شد تا رسیدن نیروهای امدادی بتواند از خودش محافظت کند.
علی اکبری درباره اهمیت آموزش به غنچه های هلال در سنین پایه، خاطرنشان کرد: در زمان حادثه پدر و مادر که حامی کودکان هستند ممکن است خود دچار حادثه شوند و نیاز به امدادرسانی داشته باشند، بنابراین کودکان به ‌عنوان آسیب ‌پذیرترین عضو خانواده نیازمند آموزش هستند تا در مواقع اضطرار جان خود را نجات دهند.
در ادامه این مراسم آقای محمودی معاون بهزیستی  شهرستان  در خصوص سالروز آزاد سازی مهران و خانم اصیل وندی هیات مدیره کانون همیاری مهدکودک های استان به گزارش عملکردی از فعالیت های سال گذشته مهد های استان پرداخت.
اجرای سرود ، نمایش و فلوت توسط غنچه های هلال ازدیگر بخش های این برنامه بود.
گفتنی است در پایان  این مراسم از مدیران مهد کودک های فعال و کانون غنچه های برتر با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.