همراهی دانش آموزان، با ۳۰ عنوان برنامه در خراسان جنوبی

در ایام فراغت تابستان جمعیت هلال احمر در خراسان جنوبی با ۳۰ عنوان برنامه در چهار محور اصلی دانش آموزان را همراهی می کند.

 

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد رحیم شهریاری صبح سه شنبه در نشستی با اصحاب رسانه با اشاره به فرا رسیدن ایام تعطیلات تابستانی بیان کرد: برنامه ریزی برای اوقات فراغت نوجوانان و جوانان می‌تواند زمینه ساز رشد بسیاری از توانمندی‌های آنان شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی جمعیت هلال احمر برای ۲۲ هزار نفر از جوانان و دانش آموزان با هدف غنی سازی اوقات فراغت جوانان، بیان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی امدادی مبتنی بر نیاز محلی برای بیش از هزار نفر و برگزاری دوره‌های آموزشی کمک‌های اولیه برای بیش از هزار و ۵۰۰ نفر از جمله برنامه‌های پیش رو است.

شهریاری با بیان اینکه بهینه سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان یکی از برنامه‌های اصلی این سازمان است، افزود: طی ایام تابستان هلال احمر ۳۰ عنوان برنامه در چهار محور، فرهنگی و اجتماعی، مذهبی و مناسبتی، آموزشی و بشردوستانه را در راستای شکوفایی توانمندی‌های جوانان برگزار می‌کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار کرد: برگزاری دوره آموزش امداد و کمک‌های اولیه برای هزار و۷۰۰ نفر و دوره‌های آموزش آتش نشانی برای ۷۶۰ نفر از جمله برنامه‌های پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی مهارت‌های داوطلبی به مدت ۴۰ ساعت برای بیش از هزار و ۲۰۰ نفر و برگزاری دوره‌های آموزشی ۸ ساعته آمادگی در برابر مخاطرات برای بیش از ۳۵۰ نفر از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده است.

شهریاری با بیان اینکه در مجموع ۱۱ عنوان برنامه در قالب برنامه‌های آموزشی هلال احمر طی ایام تابستان برای بیش از نه هزار نفر اجرایی می‌شود، افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی امدادی، برگزاری کلاس نقاشی و قصه خوانی و برگزاری کلاس‌های هنری از جمله این برنامه‌ها است.

وی با اشاره به برگزاری اردوهای استانی و کشوری برای ۲۵۰ نفر از اعضای فعال جوانان، اظهار کرد: در راستای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان ویژه برنامه‌های مذهبی و مناسبتی اعم از نشست تخصصی جوانان، برپایی ایستگاه سلامت و برگزاری کلاس‌های ورزشی و مسابقات پیش بینی شده است.

شهریاری با بیان اینکه آموزش طرح پیمان در راستای آگاهی بخشی جوانان در برابر معضل اعتیاد به بیش از ۵۰۰ نفراز جوانان ارایه می‌شود، افزود: اهدای خون، تشکیل زنجیره انسانی نه به اعتیاد، پاکسازی محیط زیست و رنگ آمیزی مدارس و اعزام کاروان نیکوکاری از دیگر برنامه‌های بشردوستانه هلال احمر است.