برگزارى جلسه هم اندیشى دبیران کانون هاى طلاب استان مرکزى


معاون امور جوانان جمعيت هلال احمر استان مركزى از برگزارى اولين جلسه هم انديشى دبيران كانون هاى طلاب اين جمعيت خبر داد.

به گزارش روابط عمومى جمعیت هلال احمر استان مرکزى؛ آرش اشترى در رابطه با این خبر گفت: مورخ دهم تیرماه سال جارى، اولین جلسه هم اندیشى دبیران کانونهای طلاب جمعیت هلال احمر استان در سال ۹۸ با حضور مسئول دفتر نمایندگى ولى فقیه در جمعیت هلال احمر، معاون حوزه هاى علمیه استان، معاون امور جوانان و معاون آموزش و پژوهش این جمعیت در منطقه سیاحتى پنجعلى شازند برگزار شد.

مسئول دفتر نمایندگى ولى فقیه در جمعیت هلال احمر استان طى این جلسه اظهار داشت: با وجود تازه تأسیس بودن کانون هاى طلاب با برنامه ریزى خوب این عزیزان، شاهد فعالیت هاى خوب و مؤثرى در سطح کانونها بوده که اوج حضور و مشارکت این روحانیون در حادثه سیل اخیر بوده است.

حجت الاسلام میرهاشمى افزود: بیش از ۴٨٠ روحانى از این کانون ها در خدمت رسانى به هموطنان سیل زده کشورمان حضور داشته که این مهم، نتیجه انسجام خوب و علاقه به کار خیر این کانون ها در فعالیت هاى فرهنگى و بشردوستى است.

حجت الاسلام جعفرى معاون حوزه هاى علمیه استان طى این نشست گفت: با توجه به تنظیم تفاهم نامه هاى موجود بین جمعیت هلال احمر و حوزه هاى علمیه استان مرکزى، هیچ گونه منع فعالیت در خصوص فعالیت هاى اعضاى کانون طلاب هلال احمر در سطح استان وجود نداشته و تمام تلاش خود جهت همکارى و مساعدت با این اعضا را به کار خواهیم گرفت.

سپس معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزى بیان داشت: فعالیت هاى متعدد و بسیار خوبى در کانونهاى طلاب صورت گرفته که ضمن قدردانى از مشارکت خوب این عزیزان، پیشنهاد می شود جهت انعکاس خوب اخبار فعالیتهاى این کانون ها ، یک نفر را به عنوان رابط خبرى به هلال احمر معرفى کنند.

اشترى تصریح کرد: با توجه به برگزارى انتخابات مجمع استانی دبیران جوانان و دانشجویی، پیشنهاد مى شود این انتخابات به صورت ابتکارى در کانونهاى طلاب نیز، براى اولین بار در کشور، صورت گیرد.

وى خاطرنشان کرد: هدف از برگزارى این انتخابات و تشکیل مجمع استانى کانون طلاب، حضور دبیر مجمع استانی کانونهاى طلاب در کنار دیگر دبیران مجمع در برنامه های جوانان ، حضور فعال یک نماینده رسمى در مراسم ها و جلسات، نشست ها و … در راستاى همکارى و تعامل بیشتر و بهتر این دو ارگان است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال استان مرکزى بیان داشت: استان مرکزى داراى ١۵ مرکز حوزه علمیه برادران است که سال گذشته در تمامى این حوزه ها انتخابات دبیر کانون برگزار و با حضور حجت الاسلام معزى نماینده محترم ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور افتتاح و به شروع یه فعالیت کردند.

در پایان دبیران کانونهاى طلاب شعب جمعیت هلال احمر به ارائه نظرات و پیشنهادات و فعالیتهای خود پرداختند.