- سازمان جوانان جمعیت هلال احمر - http://rcsy.ir -

آغاز “المپیاد مهارت های امدادی دادرسان هلال احمر “جمعیت هلال احمر

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ مهدی ولی پورمدیر عامل جمعیت هلال استان گفت : با اجرای طرح دادرس «دانش‌آموز آماده در روزهای سخت» دانش آموزان مدارس در مسابقات” المپیاد مهارت های امدادی دادرسان هلال احمر ” آماده در سه مرحله شهرستانی ، استانی و کشوری با هم به رقابت می پردازند .

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۲۴ کانون دانش آموزی هلال احمر در مدارس استان(طرح دادرس) دایر است ،گفت : در مسابقات طرح دادرس از هر مدرسه یک تیم به تعداد۱۴ نفر در این مسابقات شرکت دارند.

معاون جوانان هلال احمر استان گفت: این المپیاد که با حضور۴۷۶ نفر (۲۳۸ دختر و ۲۳۸ پسر ) به تفکیک ۱۰تیر ویژه برادران و ۱۱ تیر ویژه خواهران در اردوگاه مهر بندر انزلی در حال برگزاری است که دانش آموزان در مباحث اسکان و تخلیه اضطراری ، حمل مصدوم، احیای قلبی ریوی (CPR)، پانسمان، آتل بندی، اطفای حریق، حمل بک برد روی دست، با هم به رقابت می پردازند .

وی هدف از اجرای طرح دادرس (دانش آموزان آماده در روزهای سخت ) را افرایش سطح ایمنی و کاهش خطر پذیری ناشی از حوادث در مدارس ، استفاده از ظرفیت های بالای آموزش وپرورش در بحث نیروی انسانی و فضای آموزشی جهت تربیت نیروهای متخصص ، توسعه و ترویج فرهنگ خود امدادی و سازماندهی تیم های مدیریت بحران شامل دانش آموزان و ظرفیت سازی برای پاسخگویی و مقابله مناسب در زمان وقوع حوادث عنوان کرد.

در پایان این مسابقات یک تیم دختر و یک تیم پسر (هر تیم شامل یک مربی و ۱۴ دانش آموز) به مرحله کشوری راه می یابند.

 

مرحله استانی المپیاد دادرس جمعیت هلال احمر گیلان با برتری تیم های آستانه و رشت به پایان رسید

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت : هفتمین مرحله استانی المپیاد آماده “مهارت های امدادی دادرسان هلال احمر ” با برتری تیم های دختران رشت و پسران آستانه اشرفیه به پایان رسید.

مهدی ولی پور گفت: ۴۷۶ دانش آموز منتخب از مرحله شهرستانی در قالب ۳۴ تیم دختر و پسر در دو روز متوالی در اردوگاه مهرانزلی با هم به رقابت پرداختند .

وی افزود: دانش آموزان ضمن حضور در آزمون های عملی ارزیابی کنترل علایم حیاتی قلبی و ریوی، خون ریزی، پانسمان و بانداژ ، شکستگی و آتل بندی ، اسکان اضطراری ، پناه گیری و خروج امن، اطفاء حریق ، و حمل مصدوم شرکت کردند که در تیم دختران شهرستانهای رشت، لنگرود و آستانه اشرفیه و تیم پسران شهرستانهای آستانه اشرفیه ، لنگرود و شفت به ترتیب اول تا سوم شدند.

ولی پور بیان کرد : در این مرحله تیم اول هر گروه پسران و دختران به مسابقات کشوری حضور می یابند.

امید عظیمیان معاون جوانان هلال احمر استان گفت :ضمن تجلیل از تیم اول تا سوم از تیم برتر اخلاق در گروه دختران لاهیجان و پسران تالش نیز در قالب “تیم بشر دوستی ” تقدیر شده و جوایزی اهدا شد.

معاون جوانان استان بیان کرد: ۳۴۴ مدرسه تحت پوشش طرح دادرس جمعیت هلال احمر که بیش از ۱۰ هزار دانش آموز در مدارس با عنوان تیم های “دانش آموزان آماده در حوادث “آموزش و در مواقع لزوم در حوادث بکارگیری میگردند .