فعالیت های هلال احمر پاکدشت و دماوند

در راستای اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، کنترل فشار خون اعضای جوانان جمعیت هلال احمر پاکدشت توسط اعضا انجام شد.

به گزارش رابط خبری معاونت امور جمعیت هلال احمر استان تهران؛ در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون که از ۲۷ اردیبهشت آغاز شده و تا ۱۵ تیرماه ۱۳۹۸ ادامه دارد، علاوه بر مردم اعضای جوانان جمعیت هلال احمر پاکدشت نیز به این طرح پیوستند.

افزایش آگاهی و سواد سلامت جامعه درباره فشار خون بالا، ترغیب مردم برای مراجعه به مراکز تعیین شده جهت اندازه ‌گیری فشارخون و شناسایی و پیگیری افراد دارای فشارخون، کاهش مصرف نمک، افزایش مصرف سبزی و میوه و کنترل و درمان مبتلایان به فشارخون بالا از مهم ترین اهداف ایجاد این بسیج ملی اعلام شده است.

طرح ملی کنترل فشارخون که توسط وزارت بهداشت و با همکاری هلال احمر به عنوان عاملی بازدارنده، افرادی که مستعد فشار خون هستند، شناسایی و غربالگری می شوند تا تحت کنترل و نظارت تغذیه ای قرار گیرند و همچنین برای پیشگیری از عوارض بعدی تحت نظر و تحت درمان قرار بگیرند و یک زندگی با نشاط و سالمی را برای بقیه ی عمرشان داشته باشند.

سومین جشنواره راه روشن با همکاری جوانان هلال احمر و اداره بهزیستی در چشمه اعلا دماوند برگزار شد، جشنواره راه روشن سه سال پی درپی در دماوند با همکاری حوزه جوانان هلال احمر، بهزیستی، شبکه بهداشت، اداره ورزش و جوانان برگزار می شود.

در ابتدای مراسم نیروی انتظامی به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر با معرفی و نمایش انواع دخانیات به خانواده ها، هشدار داد که خطر همیشه در کمین جوانان هست.

در ادامه معلولین توانبخشی دماوند با اجرای زیبای سرود ای ایران گرمی خاصی به جشن دادند.

همچنین قرعه کشی و حرکات نمایشی ژیمناستیک از طرف اعضای اداره ورزش انجام شد. در انتهای مراسم جشنواره بادبادک ها و مسابقه طناب کشی و بازی دارت با استقبال پر شور کودکان و نوجوانان حاضر در جشن با شعار آری به ورزش نه به اعتیاد ،ورزش و تفریحات سالم دوری از دخانیات انجام شد.