از همایش و برنامه های اموزشی همراه با تشکیل زنجیره های انسانی نه به اعتیاد در کانون های جوانان، دانشجویی و روستایی هلال احمر استان فارس

معاون امور جوانان از شرکت اعضای جوانان هلال احمر استان فارس در برنامه های مختلف اموزشی از جمله همایش های نه به اعتیاد ، کارگاه های اموزشی پیشگیری از اعتیاد، زنجیره های انسانی نه به اعتیاد و برگزاری مسابقات نقاشی و غبار روبی از گلزار شهدای مواد مخدر در چندین شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جوانان هلال احمر فارس، غلامحسین تجلی معاون امور جوانان در تشریح برگزاری همایش های نه به اعتیاد که در شهرستان هاتی شیراز، خنج، فراشبند، فیروز آباد، ممسنی و زرین دشتبرگزار شده گفت: هدف از برگزاری این همایش را آگاه سازی خانواده‌ها از راه‌های برون رفت از این بلای خانمان سوز اعلام کرد.

تجلی افزود: این همایش به همت ادارت بهزیستی وکانون های دانشجویی، جوانان ، و روستایی در راستای پیشگیری و مبارزه با اعتیاد برگزار شد و همچنین در برخی از شهرستان ها از جمله فیروز آباد و خنج در پایان از بهبودیافتگان و افراد موثر در بازگشت سلامت آن‌ها تجلیل شد.

وی اضافه کرد: در حاشیه همایش برگزار شده در فیروز آباد، داراب و رستم دستاورد‌های سلامت روان و کمپ‌ها و تصویر طرح پیمان در قالب یک نمایشگاه با ۳۰ عنوان کتاب و صنایع دستی بهبود یافتگان در معرض دید عموم قرار گرفت.

معاون امور جوانان هلال احمر فارس اعلام کرد امر پیشگیری از مواد مخدر بر عهده همه جامعه است و باعث خوشحالی است که کانونهای دانشجویی، جوانان و روستایی هلال احمر به صورت خودجوش در این امر مشارکت می کنند. وی با بیان اینکه بایستی باورهای غلط در گروههای مختلف جامعه اصلاح شود اظهار داشت ما بر آن شده ایم تا امر مبارزه با مواد مخدر را اجتماعی کنیم و پایگاههایی را ایجاد کنیم تا همرزم ما در مبارزه با اعتیاد شوند و ضمنا باید باور داشته باشیم که این یک آسیب اجتماعی است و ما رویکرد کنترل و کاهش آسیب را داریم.

تشکیل زنجیره انسانی نه به اعتیاد رد شهرستان های شیراز، کازرون، فسا، استهبان، فراشبند، سپیدان، رستم، داراب، مهر

در راستای مراقبت در برابر رفتارهای پرخطر جامعه در هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی به منظور گسترش نهضت فرهنگی پیشگیری از آسیبهای اجتماعی با هدف ترویج راهکارها و مهارتهای خود مراقبتی، زنجیره انسانی « نه به اعتیاد » متشکل از کانون دانش اموزی، جوانان و دانشجویی با حضور مسئولین شهرستان ها در میادین شعب فارس تشکیل شد.

رییس جمعیت هلال احمر کازرون در همین ارتباط گفت : اعتیاد یک معضل اجتماعی است و قطعا وقتی مردم و همه گروه‌های اجتماعی را بتوانیم در تحقق این رویکرد مشارکت دهیم، از نتایج خوبی هم برخوردار خواهیم شد.

رییس جمعیت هلال احمر سپیدان نیز در مورد تشکیل زنجیره انسانی نه به اعتیاد گفت: در هفته مبارزه با مواد مخدر دانش آموزان با در دست گرفتن تراکت‌هایی در زمینه آسیب‌های اجتماعی به اعتیاد نه می‌گویند.

برگزاری نمایشگاهی از آثار اعضای هلال احمر در شهرستان داراب و رستم در زمینه عکس ثابت، دائمی و نقاشی، اجرای برنامه ورزشی مانند پیاده روی در شهرستان فراشبند و رستم ، برپایی مسابقات مختلف با عنوان نه به اعتیاد بگو در مرودشت، ایجاد کارگاه‌های آموزشی در زمینه مهارت‌های زندگی و خود مراقبتی برای اعضای جوانان هلال احمر در گروه‌های سنی مختلف در شهرستان های سپیدان، مرودشت، کازرون، فراشبند، قیروکارزی، اجرای فیلم ابدو یک روز در شهرستان کازرون، جلسه برگزار شده و اموزشی طرح پیمان در فراشبند، سپیدان از برنامه‌های هفته مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر بود که با استفپقبال جوانان و با شور و انرژی تابستانی اعضا برگزار شد.

معاون امور جوانان همچنین تصریح کرد: مشاوره رایگان، پخش فیلم از خدماتی است که در هفته مبارزه با مواد مخدر برای کانون های دانش اموزی ، جوانان و روستایی توسط واحد های جوانان هلال احمر در استان فارس انجام گرفته است.