طرح سراسری نه به اعتیاد در استان تهرانحضور پر شور جوانان هلال احمر استان تهران در برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر با شعار دنیایی پاک و بدون مواد در ابعاد و برنامه های مختلف برگزار شد.

به گزارش رابط خبری معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان تهران، جوانان هلال احمر دماوند با حضور پرشور خود در راهپیمایی به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر برای نشان دادن انزجار خود از مواد مخدر شرکت کردند.

از آنجایی که یکی از اهداف جمعیت هلال احمر تامین سلامت انسان هاست، همزمان با این هفته شورای هماهنگی مبارزه با اعتیاد شهرشتان دماوند و اعضای سازمان جوانان هلال احمر با اجرای طرح نه به اعتیاد دست در دست هم نهادند و به تشکیل زنجیره های انسانی در شهر دماوند به نشانه ی شهر و جامعه ایی عاری از مواد افیونی را برای همه انسان ها طلب کردند.

در این مراسم بیانیه هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر توسط نورمحمدی مسئول امور جوانان قرائت شد.

هم چنین در این راهپیمایی پرسنل و اعضای جمعیت هلال احمر و ادارات بهزیستی، شبکه بهداشت، اداره ورزش و جوانان شهرستان شرکت کردند .

در دیگر شهرستان کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در هفته مبارزه با مواد مخدر به همت جمعیت هلال احمر ورامین برگزار شد .

همزمان با آغاز هفته ی مبارزه با مواد مخدر، جمعیت هلال احمر شهرستان ورامین با همکاری سازمان تبلیغات اجتماعی، ستاد مبارزه با مواد مخدر و کمیته امداد، کارگاهی آموزشی با مضمون مبارزه با مواد مخدر ترتیب داد .

در این کارگاه به مواردی راجع به پیشگیری از اعتیاد و طرح پیمان اشاره شد. همچنین آشنایی با انواع مواد مخدر و بیماری ایدز از موارد مشروحه در این کارگاه بود .

مسئول واحد جوانان هلال احمر ورامین در حاشیه ی این جلسه گفت: از معضل های جوانان عصر امروز، محیط آلوده ای است که جامعه را فرا گرفته و نسل جوان را در معرض آشنایی و استفاده از انواع مواد مخدر قرار می دهد. بر همه ی اعضای خانواده واجب است که این موارد را بدانند و نسبت به آگاه سازی اعضای خانواده ی خود اقدام کنند .

مهرپویان ادامه داد : امروزه افراد سود جویی وجود دارند که با ترفند ها و پیشنهادات اغوا کننده، جوانان را به این مواد مبتلا کرده و آنها را از مسیر عادی زندگی خارج میکنند .

همچنین اعضای جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار با مشارکت واحد داوطلبان این جمعیت، به مناسبت ۵ تیر ماه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، اقدام به برپایی ایستگاه سلامت و تست رایگان فشار خون کردند.

اعضای جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار با شعار نه به اعتیاد اقدام به برپایی ایستگاه سلامت با هدف آشنا سازی مردم جهت مبارزه با مواد مخدر و همچنین اقلام فرهنگی مانند سی دی‌ها و بروشور‌های آموزشی پیشگیری از اعتیاد و مطالبی برای آشنایی با آسیب‌های اجتماعی اعتیاد توزیع کرده و در حاشیه تست رایگان فشار خون از مردم گرفتند.

دیگر فعالیت صورت گرفته در این ایستگاه، جذب جوانان و نوجوانان جهت شرکت در برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد و دعوت از علاقه‌مندان برای شرکت در کلاس‌ های آموزشی بود که مقرر است در جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار برگزار شود.

همزمان با سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر و قرار گرفتن در هفته مبارزه با مواد مخدر، جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد کرد.

جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار با همکاری فرمانداری، ستاد مبارزه با مواد مخدر و اداره ورزش و جوانان این شهرستان، کارگاهی آموزشی با مضمون پیشگیری از اعتیاد و آشنایی با مواد مخدر گوناگون را برگزار کردند.

در طی برگزاری این کارگاه یک روزه مسئولین شهرستانی اعم از مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار به همراه ریاست جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار و همچنین مشاور امور جوانان فرماندار و مسئول امور اجتماعی فرمانداری شهرستان شهریار در کارگاه حضور یافته و در انتها در کنار شرکت کنندگان در کارگاه، حلقه انسانی کمپین نه به اعتیاد را تشکیل دادند.

همزمان با سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر اعضای جوانان هلال احمر پاکدشت اقدام به برپایی ایستگاه سلامت در مراسم نماز جمعه شهرستان کردند.

سرپرست جمعیت هلال احمر پاکدشت گفت: در این ایستگاه سلامت خدماتی همچون اندازه گیری فشار خون،آموزش و اطلاع رسانی در زمینه پیشگیری از اعتیاد و غیره انجام شد که نفرات زیادی از شهروندان از خدمات این ایستگاه بهره مند شدند.

کاظم زاده هدف از برگزاری این ایستگاه را آگاه سازی مردم در خصوص آسیب های اجتماعی،اعتیاد و مضرات استفاده از مواد مخدر عنوان کرد.

مسئول امور جوانان هلال احمر پاکدشت نیز بیان کرد: ازآنجا که یکی از اهداف جمعیت هلال‌ احمر تامین سلامت انسان‌ها است، همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر، اعضای واحد جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان پاکدشت با اجرای طرح نه به اعتیاد‌ دست در دست هم نهادند و با تشکیل زنجیره‌های انسانی، زندگی در جامعه‌ای عاری از مواد افیونی را برای همه انسان‌ها آرزو کردند

بسحاق افزود:جوانان هلال احمر در اجرای طرح سراسری نه به اعتیاد با هدف تکریم ارزش های بشردوستانه و حمایت از سلامت و زندگی انسان ها با اجرای برنامه فرهنگی در قالب برپایی رنجیره انسانی، به مبارزه با این بلای خانمان سوز رفتند.

همچنین در این شهرستان به منظور ارتقای سلامت و سطح آگاهی جوانان، کارگاه آموزشی یکروزه پیشگیری از اعتیاد و آشنایی با آسیب های فردی و اجتماعی مصرف مواد مخدر در جمعیت هلال احمر شهرستان پاکدشت برگزارشد.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان پاکدشت اظهار کرد:آگاهی بخشی به جامعه بخصوص نسل جوان در زمینه مواد مخدر و کاهش آسیب‌های اجتماعی امری ضروری است و این آگاهی بخشی به مردم و جوانان برای مقابله با اعتیاد مهمترین گام در راستای پیشگیری از اعتیاد در جامعه است.

کاظم زاده اضافه کرد:در این کارگاه پیشگیری راه های مقابله با اعتیاد،آسیب های اجتماعی و آسیب های نو پدیده توسط کارشناس مشاوره سلامت شهرستان آموزش داده شده است.

گفتنی است کارشناس سلامت انواع مخدرهای رایج بویژه مخدر گل، به بیان علائم و نشانه‌ها و مشکلات ناشی از مصرف آن را برای اعضای جوانان تشریح کرد.