تمرینات داغ دادرسان خرسان رضوی برای هفتمین دوره المپیاد آماده

تیم های دادرس شهرستان های خراسان رضوی این روزها تمرینات خود را برای شرکت در هفتمین دوره مسابقات المپیاد آماده در مرحله استانی آغاز کرده اند.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی علیرضا معین زاده معاون امور جوانان استان گفت : هفتمین دوره المپیاد آماده در مرحله استانی از تاریخ ۱۵ الی ۱۸ تیر ماه ماه به میزبانی شهرستان کاشمر برگزار خواهد شد و تیم ها در دو بخش پسران و دختران از ۲۳ شعبه این استان با هم به رقابت می پردازند .

دادرسان تربت حیدریه درس تاب آوری در روزهای سخت را فرا میگیرند

سرپرست جمعیت هلال احمر تربت حیدریه گفت: تیم های دادرس این شهرستان درحال انجام تمرینات عملی خود جهت حضور در مسابقات مرحله استانی المپیاد آماده می باشند.

سعیدفکوری با بیان اینکه تیم های دادرس شهرستان در حال انجام تمرینات خود هستند افزود: دانش آموزان تربت حیدریه در دوبخش پسران و دختران به طور جداگانه در آیتم های ارزیابی و احیای قلبی و ریوی، پانسمان و بانداژ، آتل بندی، پناهگیری، تخلیه ی اضطراری و حمل مصدوم و اطفاء حریق تمرینات خود را انجام میدهند

وی گفت: این تمرینات زیر نظر مربیان مجرب امداد و کمهای اولیه و با همکاری اداره آموزش و پرورش این شهرستان انجام می شود.

فکوری با بیان اینکه هدف از اجرای المپیاد آماده، محک مهارت های امدادی دانش آموزان برای روز های سخت است، تصریح کرد: طرح ملی دادرس مخفف دانش آموز آماده در روزهای سخت است و در راستای تربیت نیروی آماده و آشنایی دانش آموزان با اصول صحیح و درست امدادرسانی در حوادث اجرا می شود.

تیم نایب قهرمان به دنبال کسب مقام قهرمانی

تمرینات آماده سازی تیم دادرسان منتخب خواهران و برادان شهرستان قوچان برای حضور در هفتمین دوره مسابقات استانی المپیادآماده در حال برگزاری است.

سعید فکوری ریس شعبه قوچاتن با اعلام این خبر گفت:تمرینات این تیم ها از ۲۶خردادشروع شده و دانش آموزان

در آیتم ها پناه گیری و خروج ایمن، ارزیابی و احیای قلبی – ریوی، پانسمان و بانداژ، آتل بندی، ، حمل مصدوم ، اسکان اضطراری، اطفاء حریق تمرین میکنند.

وی با اشاره به اینکه گرمای هوا مانع از تمرین دادرسان نشده است ادامه داد :با توجه به اینکه در سالیان گذشته تیم هاشهرستان قوچان جزو تیم ها برتر استان بودن و سال گذشته تیم دادرس دختران قوچان مقام دومی استان را کسب کرد،که امسال به دنبال کسب مقام قهرمانی هستند.

فکوری با تاکید بر اینکه تمرینات زیر نظر مربیان مجرب و کار کشته در حال برگذاری است ادامه داد: همچنین در طول تمرینات کارشناسان آموزش وپرورش شهرستان ب همراه مدیران و مربیان مدارس از روند برگزاری تمرینات بازدید کردند.

دادرسان کاشمری خود را برای مسابقات استانی آماده می کنند

رئیس جمعیت هلال احمر کاشمر گفت: با توجه به برگزاری مسابقات آماده استانی در نیمه دوم تیرماه تیم منتخب دادرس دختر و پسر این شعبه که از بین ۲۷ مدرسه در آزمون شهرستانی به مسابقات آماده استانی راه پیدا کردند به منظور آمادگی هرچه بیشتر جهت حضور پررنگ در مسابقات در کنار مربیان خود هر روزه آیتم های مربوطه را تمرین می کنند.

احمد رضا پور اینگونه مسابقات را تمرینی عملی در محیطی دوستانه دانست و گفت : مشارکت در مراحل مختلف مسابقات فرصت را برای آموزش مجدد دادرسان نیز فراهم می کند.

وی در پایان گفت در مرحله استانی شرکت کنندگان علاوه بر سایر آیتم های مورد آزمون المپیاد شهرستانی به اطفای حریق و چادر زنی نیز به صورت تئوری و عملی به رقابت پرداخته و تیم های برتر در قالب یک تیم ۱۴ نفره از دختران و یک تیم از پسران از هر استان به مرحله کشوری راه پیدا خواهند کرد.

تمرینات فشرده تیم دادرس جمعیت هلال احمر نیشابور برای المپیاد آماده مرحله استانی

تیم های دادرس جمعیت هلال احمر نیشابور تمرینات خود را برای شرکت در المپیاد آماده مرحله استانی به طور مستمر ادامه می دهند.

اسماعیل شاه بیگی معاون مدیر عامل و رئیس هلال احمر نیشابور گفت : با توجه به نزدیک بودن المپیاد آماده مرحله استانی و ضرورت کسب آمادگی تیم های منتخب دادرس ( دانش آموز آماده در روزهای سخت ) شهرستان ، تمرینات فشرده ای شامل اسکان اضطراری، احیای قلبی ریوی،بانداژ، حمل مصدوم و… برای آنان با حضور مربیان شعبه در نظر گرفته شده است که بتوانند نتیجه مطلوبی در المپیاد مرحله استانی کسب نمایند.

طرح بازآموزی اعضای منتخب طرح ملی دادرس تایباد برای المپیاد آماده مرحله استانی

رئیس هلال احمر تایباد گفت : آموزش و باز آموزی تیم های برگزیده مسابقات طرح دارس مرحله شهرستانی با حضور مربیان شعبه از اواخر خرداد ماه سال جاری آغاز گردید تا دانش آموزان جهت مرحله استانی آمادگی لازم را پیش از پیش کسب نمایند.

غلامرضا صیادی با اشاره به این مطلب که این تیم ها مشتمل بر۱۴نفر از هر مدرسه می باشد و در قالب دو مرحله آزمون کتبی و اجرای عملی در سطح استان به رقابت خواهند پرداخت عنوان کرد: جهت آمادگی بهتر و یادگیری موثر با برنامه ریزی برگزاری کلاس های آموزشی تئوری و عملی و برنامه های فوق برنامه(استخر، سینما) به مدت یک هفته با همکاری آموزش و پرورش در محل خوابگاه شبانه روزی مدرسه فاطمه الزهرا (س) در حال برگزاری است.

وی افزود: تیم برتر خواهران از مدرسه فاطمه الزهرا (س) و تیم برگزیده برادران از آموزشگاه امام حسین (ع )شهرستان راهی مسابقات مرحله استانی می شوند.

دانش آموزان گنابادی برای روز های سخت آماده می شوند

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گناباد در حاشیه بازدید از روند برگزاری کارگاه های آموزشی دادرسان منتخب شهرستان برای حضور در مسابقات مرحله استانی افزود: مرحله ی شهرستانی این مسابقات آن نیمه اول اسفندماه۹۷ بامشارکت و میزبانی اداره آموزش و پرورش شهرستان برگزارگردیده که تعداد ۳۲ تیم درمرحله شهرستانی بایکدیگر به رقابت پرداختند که ازبین مدارس شرکت کننده در بخش خواهران مدرسه انقلاب ودر بخش برادران مدرسه ی فاطمه سعادت بالاترین امتیاز هارا ازان خود نموده و از ۲۳خرداد ماه بصورت رسمی تمرینات خودرا برای حضور در مرحله استانی آغاز نمودند.

نرگس افرادی گفت: به جهت کارایی مطلوب تر شرکت کنندگان ،تمرینات در محل دو مدرسه،پایگاه امداد و نجات شهرستان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزارگردیده،وسعی شده تمام ظرفیت های موجود را در جهت ایجاد و ثبت خاطرات امدادی جذاب برای دانش آموزان بکارببریم.

شروع تمرینات تیم های دارس شهرستان رشتخوار برای شرکت در مرحله استانی

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان رشتخوار از شروع تمرینات تیم های منتخب دادرس در این شهرستان خبرداد.

علی حسین زاده اظهار کرد:تیم های دادرس این شهرستان فرایند اجرای تمرین های عملی دادرس را آغاز کردند و این تمرینات به صورت ۲گروه ۱۴نفره خواهران و برادران به صورت مجزا جهت شرکت در مسابقات استانی درحال برگزاریست.

وی افزود :این تمرینات با حضور و نظارت مربیان امدادی و کمک های اولیه با همکاری آموزش و پرورش انجام میشود.