رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بافق خبر داد: گرامیداشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای با حضور جوانان هلال احمر شهرستان بافق


به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای اعضای کانون جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان بافق در زورخانه بافق حضور و این روز را گرامی داشتند.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ محمد رضا فتاحی بافقی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بافق اظهار داشت : به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای اعضای کانون جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان بافق در زورخانه بافق حضور و این روز را گرامی داشتند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بافق گفت : نقطه اوج پهلوانی، ایثار و از جان گذشتگی است و شهدا الگوهای مرام پهلوانی هستند. فرهنگ پهلوانی مصوب شورای فرهنگ عمومی کشور و سبک زندگی جوانمرد عالم بشریت حضرت علی (ع) است که باید تلاش کرد در بین همه اقشار جامعه ترویج شود که جوانان هلال احمر می توانند بهترین مروج برای این کار باشند.

فتاحی بافقی ورزش باستانی را یکی از بهترین روش های بسط فرهنگ ملی و مذهبی درمیان جوانان دانست و اظهارداشت: ورزش باستانی علاوه بر اینکه فعالیتی برای نیرومندسازی عضلات و آمادگی جسمانی است،فعالیتی روحی و معنوی نیز به شمار می رود و از تقدس قابل توجهی برخورداراست،زیرا با نام پروردگار متعال آغاز می شود و با ذکر مناقب امیرالمومنین علی (ع) خاتمه می یابد.