برگزاری کارگاه پیشگیری از اعتیاد به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در زنجان

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان زنجان گفت:همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر کارگاه پیشگیری از اعتیاد در جمعیت هلال احمر شهرستان زنجان برگزار شد.

 

 

به گزارش معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان؛ حسین میرزایی گفت :اعضای جوانان بعداز شرکت در مراسم پیاده روی بمناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در کارگاه یک روزه پیشگیری از اعتیاد در مرکز امور جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان زنجان شرکت کردند.

وی تصریح کرد : این کارگاه با هدف آشنایی جوانان با آسیب های اجتماعی و فرهنگی اعتیاد و پیشگیری از قرار گرفتن نسل جوان در مسیر اعتیاد و مواد مخدر برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد:در این گارگاه آموزشی مباحثی آموزشی در زمینه پیشگیری از اعتیاد و راه های مقابله با این آسیب اجتماعی و آشنایی جوانان با نسبت به مواد روانگردان، افیونی، توهم زاها، مخدرها و داروهای غیر مجاز مطرح شد.

برگزاری کارگاه پیشگیری از اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر در شهرستان خدابنده

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خدابنده از برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر با حضور رئیس ستاد پیشگیری از اعتیاد شهرستان خدابنده در مرکز امور جوانان این جمعیت خبر داد.

به گزارش معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان؛ یحیی دین محمدی گفت: اعتیاد یک بیماری اجتماعی است که عوارض جسمی و راوانی دارد و تا زمانی که به علل گرایش بیمار توجه نشود درمان جسمی و روانی فقط برای مدتی نتیجه بخش خواهد بود و فرد معتاد دوباره گرفتار مواد اعتیاد آور می شود.

وی خاطرنشان کرد: آگاهی بخشی به جامعه بخصوص نسل جوان در زمینه مواد مخدر و کاهش آسیب‌های اجتماعی امری ضروری است و این آگاهی بخشی به مردم و جوانان برای مقابله با اعتیاد مهمترین گام در راستای پیشگیری از اعتیاد در جامعه است.

وی با بیان اینکه این کارگاه در جهت شناخت و معرفی انواع مواد مخدر و قرص های روانگردان برای اعضای جوانان برگزار شد، تصریح کرد: پس از پایان این کارگاه اعضای جوانان ،اعضای طلاب ،غنچه های هلال احمر از نمایشگاه پوستر پیشگیری از اعتیاد و رفتارهای پر خطر که با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر برپا شده بود استقبال خوبی کردند .