هفتمین دوره مسابقات آماده درایستگاه استان قزوین به کار خود پایان داد

هفتمین دوره مسابقات آماده (المپیاد مهارت های امدادی دادرسان هلال احمر) در استان قزوین با حضور هشت تیم در بخش دختران وهفت تیم در بخش پسران طی دو روز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ هفتمین دوره مسابقات آماده در استان قزوین با حضور سعیدبابایی معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، امیدعظیمیان معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان گیلان به عنوان ناظر کشوری در این مسابقات، حسن آصفی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین، نادرمیرزایی معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین، خیرالله رحمانی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین، محمدحسین نامی سرداور این دوره از مسابقات و دیگر مسئولین و با مشارکت کانون جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان قزوین طی دو روز و در بوستان ملی باراجین برگزار شد.

هفتمین دوره مسابقات آماده، مرحله استانی (المپیاد مهارت های امدادی دادرسان هلال احمر) در دو بخش دختران و پسران با حضور تیم های منتخب جمعیت هلال احمر شهرستان های : آبیک ، آوج ، البرز، بوئین زهرا، تاکستان، قزوین، طارم و در بخش های: آزمون کتبی، پناهگیری و خروج ایمن، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی و احیای قلبی – ریوی، حمل مصدوم، پانسمان و بانداژ، شکستگی و آتل بندی، اطفاحریق و اسکان اضطراری برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین در این باره اظهار داشت: هدف از برپایی این دوره‌های آموزشی برای دانش آموزان، افزایش سطح ایمنی، کاهش خطر پذیری مدارس کشور با تکیه بر تربیت تیم‌های دانش آموزی آماده برای مقابله با حوادث، توسعه و ترویج ظرفیت‌های خود امدادی در میان دانش آموزان و ساماندهی تیم‌های اولیه مدیریت بحران مبتنی بر دانش آموزان آموزش دیده توانمند و برخوردار از مهارت‌های کارگروهی برای مقابله با خطرات است.

آصفی درادامه افزود: دانش آموزان در این مسابقات که نوعی تمرین عملی در محیطی دوستانه و سرشار از شور و نشاط بود، آمادگی خود را برای روزهای پر مخاطره مورد آزمایش و سنجش قرار دادند.

خیرالله رحمانی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین نیز در این رابطه گفت: یکی از مهمترین مهارت هایی که دانش آموزان در زمان تحصیل باید یاد بگیرند کنترل شرایط در زمان بحرانی و سخت است. به منظور کاهش سطح آسیب پذیری در مواقع بحرانی و با توجه به میزان بالای حضور دانش آموزان در مدارس این آموزش ها ضروری است.

رحمانی افزود: با یادگیری این آموزش ها در طرح ملی دادرس، دانش آموزان میتوانند در کاهش آسیب ها نقش موثری داشته باشند.

همچنین سیده حمیده زرآبادی پور نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی از روند این مسابقات بازدید نمود.

از ویژگی های این دوره از مسابقات آماده در استان قزوین میتوان به برگزاری مسابقات در یک محیط طبیعی و عمومی اشاره کرد که سبب معرفی این طرح به مردم شد.

این مسابقات با برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی تیم های برتر به کار خود پایان داد.

تیم دادرس جمعیت هلال احمر شهرستان قزوین در بخش دختران و تیم دادرس جمعیت هلال احمر شهرستان تاکستان در بخش پسران موفق به کسب مقام نخست در هفتمین دوره مسابقات آماده، مرحله استانی شدند که باید خود را برای حضور در مرحله کشوری آماده نمایند.