پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی با یاری و همراهی همه اثربخش است


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در همایش فرهنگی، ورزشی و امدادی هلال احمر به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر به اثربخشی پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی با یاری همه مسئولین و دستگاه ها اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ صبح امروز به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر ویژه برنامه های فرهنگی، ورزشی و امدادی توسط جمعیت هلال احمر و با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان، دبیر شورای مبارزه با موادمخدر استان، جانشین فرماندهی انتظامی استان، اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، معاونین، پرسنل، اعضای جوانان، داوطلبان و امدادگران جمعیت هلال احمر استان در محل گنبد جبلیه و پارک پردیسان برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در این مراسم با اشاره به اثرات مخرب و جانسوز مصرف مواد مخدر بیان کرد: در حال حاضر مسئله اعتیاد به مواد مخدر به شکل مخاطره آمیز و کاملا پیچیده ای در جهان گسترش یافته است.

رضا فلاح با اشاره به اهمیت مسئله اعتیاد در نوجوانان و جوانان افزود: این دوره های سنی به دلیل شرایط روحی و روانی و جسمانی دوره پرخطری در گرایش به اعتیاد به مواد مخدر و سایر اسیب های اجتماعی هستند.

فلاح با اشاره به اینکه اعتیاد یک بیماری جسمی، فکری، روانی، عاطفی و اجتماعی است، خاطرنشان کرد: اگر جوانانی که در آینده باید نقش های مهمی به عهده گیرند دچار این معضل اجتماعی شوند، آنگاه با جامعه ای از مشکلات جسمی، فکری، روانی، عاطفی و اجتماعی روبرو می شویم.

وی با اشاره به اینکه قشر جوان جامعه بیشتر در معرض آسیب و آماج اعتیاد هستند، تصریح کرد: پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی با یاری و همراهی همه مسئولین و دستگاه ها اثربخش است.

وی در ادامه با اشاره به ورود جمعیت هلال احمر در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی افزود: طرح ملی پیمان از جمله اقداماتی است که سازمان جوانان هلال احمر از سال ۹۵ در راستای کمک به پیشگیری از اعتیاد آغاز کرده و در پی اجرای این طرح ابتکاری تا کنون ۵۲ هزار نفر در سطح کشور آموزش های پیشگیری از اعتیاد را فرا گرفته اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به اهداف اجرای طرح پیمان گفت: این طرح با هدف توانمندسازی و توسعه ظرفیت اجتماعی نوجوانان و جوانان در مناطق حاشیه نشین برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی است.

لازم به ذکر است اجرای ورزش باستانی، تشکیل زنجیره انسانی با حضور اعضای جوانان، امدادگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر با شعار “یاری گر هم باشیم”، غبارروبی گلزار شهداء، تجلیل از خانواده های شهیدان خالداری و نعمتی شهدای عرصه مبارزه با موادمخدر، اجرای مانور امدادی (راپل) توسط تیم امدادونجات کوهستان شهرستان کرمان، برگزاری کارگاه آموزشی در خصوص پیشگیری از مصرف مواد مخدر، اجرای تئاتر خیابانی با موضوع آسیب های اجتماعی، مراسم قرعه کشی و اهدای جوایز از جمله برنامه های اجرا شده در این همایش بوده است .