فعالیت های فرهنگی و آموزشی پیشگیری از اعتیاد در هرمزگان

با هدف آشنایایی با مضرات مواد مخدر دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد در خانه هلال بندر پل برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان، رئیس هلال احمر شهرستان بندر خمیر گفت: یکی از جدی ترین عوامل اعتیاد عدم شناخت وآگاهی نسبت به این معضل است.
تشکریان ادامه داد: اثرات منفی و آسیب هایی که مواد مخدر واعتیاد ایجاد می کند می تواند تهدیدی برای تمام  افراد جامعه باشد ودر واقع نجات معتاد نجات جامعه است.
وی تصریح کرد: ما بایستی در جهت تغییر دیدگاه افراد ، ارتقاء فرهنگ عمومی ، افزایش آگاهی و تقویت اعتقادات دینی و جلوگیری ازترویج نهیلسم ، سرخوردگی وپوچ گرایی در بین اقشار مختلف به ویژه جوانان  تلاش نماییم تا افراد کمتری به سمت این آسیب گرایش پیدا کنند.
رئیس هلال احمر شهرستان بندرخمیر تصریح کرد: عوامل زیادی در گرایش به سمت مواد مخدر دخیل هستند که در این زمینه با آگاهی بخشی افراد جامعه توسط گروههای مختلف بویژه جوانان می توان در پیشگیری و مبارزه با  این پدیده شوم موثر تر عمل کرد.
تشکریان خاطرنشان کرد: دوره های متعدد آموزشی با هدف پشگیری از اعتیاد در شهرستان بندرخمیر برگزار خواهدشد.
از برگزاری برنامه های ورزشی تا کارگاه آموزشی اعتیاد در میناب
به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر برنامه های ورزشی،فرهنگی و آموزشی در شهرستان میناب برگزارشد.
 رئیس هلال احمر شهرستان میناب بیان کرد: امروزه مسئله اعتیاد پا را از مرزهای بهداشت و درمان فراتر نهاده و به یک بحران اجتماعی و پدیده شوم و خانمان‌سوز تبدیل شده است.
کاظم صالحی ایراد کرد: امروزه استفاده روزافزون از مواداعتیادآور یکی از معضلات بزرگ و پیچیده جوامع انسانی شده است.
صالحی اشاره کرد: بهمین منظور در طول سال ویژه جوانان براساس اهداف سازمان جوانان هلال احمر دوره های مختلفی برگزار می شود.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان میناب عنوان کرد: به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر نیز یک کارگاه آموزشی با حضور کارشناسان بهزیستی در محل نماز خانه این جمعیت برگزارشد.
کاظم صالحی ادامه داد: در این هفته همچنین جوانان با هدف اعتیاد نه ورزش آری در همایش پیاده روی و مسابقه طناب کشی شرکت کردند.

نمایشگاه آسیب های اجتماعی در سیریک گشایش یافت
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سیریک از برگزاری نمایشگاه پیشگیری از آسیب های احتماعی و اکران فیلم با محوریت پیشگیری اعتیاد و معضلات اجتمای در روستای کرپان شهرستان سیریک خبر داد.

محمد پاتین در این باره گفت : این نمایشگاه با حضور امام جمعه سیریک، بخشدار بخش بمانی ، جانشین فرماندهی انتظامی وجمعی از مسئولین درحسینیه امام صادق (ع) روستای کرپان گشایش یافت .

پاتین افزود: این نمایشگاه با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت آشنایی بازدیدکنندگاه با آثار مخرب استفاده از مواد مخدر و عواقب اعتیاد بعنوان بلای خانمانسور درحسینیه امام صادق روستای کرپان برگزارشد .

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سیریک تصریح کرد : در این نمایشگاه پوستر ها و عکس های آثارسوء مواد مخدر و اکران فیلم و برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور کارشناسان درجهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد به مواد مخدر بر پاشده است .

گفتنی است : این نمایشگاه با همکاری اداره بهزیستی به مدت چهار روز دایر می باشد.

از زنجیره انسانی تا بازدید از نمایشگاه مواد مخدر در بندرعباس

همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر برنامه هایی در جمعیت هلال احمر شهرستان بندرعباس برگزارشد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بندرعباس گفت: همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر برنامه های آموزشی و فرهنگی توسط جوانان جمعیت هلال احمر در بندرعباس برگزارشد.
مهدی زاده تصریح کرد: در این برنامه ها سعی شده است جوانان با مضرات و زیان های مصرف مواد مخدر آشنا شوند.
وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر در طول سال با اجرای برنامه های متنوع آموزشی بدنبال پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر در جامعه است.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بندرعباس اظهار کرد: همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر جوانان جمعیت هلال احمر این شهرستان از نمایشگاه دائمی مبارزه با مواد مخدر بازدید و زنجیره انسانی تشکیل دادند.

کارگاه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی با رویکرد اجتماع محور در هرمزگان درحال برگزاری است

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان از برگزاری کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی (اعتیاد) ویژه مناطق حاشیه نشین با رویکرد اجتماع محور درهرمزگان خبر داد.

سحررفیعی بندری ایراد کرد: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی و در راستای اجرای برنامه های مقابله با کاهش آسیب های اجتماعی ( بویژه در زمینه های اعتیاد، طلاق، مفاسد اخلاقی و حاشیه نشین و …. ) و با توجه به تفاهم نامه میان سازمان جوانان و ستاد مبارزه با موادمخدر در خصوص” توانمندسازی محلی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی بویژه اعتیاد” برنامه ها و دوره های آموزشی متنوع در این زمینه برگزار کرده است.
رفیعی بندری اظهارکرد: این دوره آموزشی با هدف توانمندسازی سر گروه های طرح ملی پیمان و تاکید بر آموزش همتایان و اجرای پروژه توانمندسازی محلی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی (با محوریت پیشگیری از اعتیاد) با رویکرد اجتماع محور، در استان برگزار شده است.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان اضافه کرد: یکی از نکات مهم این طرح بسیج مردم و مشارکت عمومی آن هاست که سبب احساس مالکیت نسبت به برنامه ها شده که در نهایت منجر به افزایش موفقیت طرح می شود.