تشکیل زنجیره انسانی نه به اعتیاد تا دفن نمادین سیگار

تشکیل زنجیره انسانی توسط اعضاء جوان هلال احمر استان در روز جهانی مبارزه با مواد مخدر باعث توجه و دقت نظر مردم و آشنایی بیشتر با خطرات اعتیاد در جامعه شد و زمینه را در راستای ارتقای سطح سلامت جامعه با مشارکت جوانان فراهم می آورد.

معاون امور جوانان هلال احمر خراسان رضوی بیان کرد: تشکیل زنجیره انسانی توسط اعضاء جوان هلال احمر استان در روز جهانی مبارزه با مواد مخدر باعث توجه و دقت نظر مردم و آشنایی بیشتر با خطرات اعتیاد در جامعه شد و زمینه را در راستای ارتقای سطح سلامت جامعه با مشارکت جوانان فراهم می آورد.

برگزاری دوره آموزشی پیشگیری اولیه ازاعتیاد
امیر عابدپور رئیس هلال احمر فریمان گفت: بمناسبت سالروز مبارزه با مواد مخدر و با توجه به لزوم تقویت جریان های فرهنگی به سمت و سوی پیشگیری از اعتیاد، پس از هماهنگی با ستاد مبارزه با مواد مخدرشهرستان ، کلاس آموزشی پیشگیری اولیه از اعتیاد با حضورجناب آقای سرهنگ پروانه و تعداد ۱۷ نفر از اعضای فعال جوانان و دانش آموزی در محل جمعیت هلال احمر فریمان برگزار گردید .

تشکیل زنجیره انسانی نه به اعتیاد وتوزیع بروشور
علی مسعودی رئیس هلال احمر چناران گفت: توزیع بروشور و تشکیل زنجیره انسانی نه به اعتیاد با حضور و مشارکت اعضای جوانان جمعیت هلال احمر به مناسبت هفته مبارزه با موادمخدر در محل پارک ملت چناران برگزار گردید.

برگزاری مسابقه دوچرخه سواری و تشکیل زنجیره انسانی در طرح نه به اعتیاد
محمد رضائی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سرخس گفت: این مسابقه از محل گمرک بین المللی شهید شوشتری به طر ف مرکز اداری جمعیت هلال احمر با رکاب زدن دوچرخه سواران جوان با هدف پیشگیری از اعتیاد برگزار شد.

رضائی گفت: افزایش اقدامات پیشگیرانه، تقویت باورهای دینی در جوانان، ارتباط نزدیک و عاطفی والدین با فرزندان و آرامش مهارت های زندگی، فردی و اجتماعی را به عنوان راهکارهای موثر در عرصه مبارزه با مواد مخدر معرفی کرد.

وی افزود: تشکیل زنجیره انسانی در طرح نه به اعتیاد با شعار احتیاط کنیم اعتیاد نزدیک است نیز از مهمترین برنامه های اجرایی هفته مبارزه با مواد مخدر با حضور حداکثری اعضا ی جوانان برگزار شد.

رضائی درپایان به نقش آفرینی اعضای جوانان هلال احمر در فعالیت های بشردوستانه و عام المنفعه اشاره کرد و افزود: این ظرفیت بی نظیر در جهت نهادینه ساختن فرهنگ پیشگیری از اعتیاد در جامعه موفق خواهند بود

کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد و دفن نمادین سیگار

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خواف از برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد و دفن نمادین سیگار به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر خبر داد.

هادی رمضانی رئیس این جمعیت اظهار داشت : به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر و با توجه به ضرورت ارتقای سطح دانش و آگاهی اقشار مختلف جامعه نسبت به آثار مخرب مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی، کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد با حضوراعضای جوان و داوطلب این جمعیت برگزار شد.

رمضانی با اشاره به اینکه مدرس این کارگاه جناب سروان زنگنه رئیس پلیس کلانتری شهر خواف بودند. بیان داشت: مباحثی از قبیل تعاریف اعتیاد، عوامل به وجود آورنده اعتیاد، مهارتهای زندگی، ارتباط با هم سالان، آثار مخرب روحی و روانی ناشی از مصرف مواد مخدر و ناهجاری های اجتماعی تدریس شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: آگاهی بخشی به جامعه بخصوص نسل جوان در زمینه مواد مخدر و کاهش آسیب‌های اجتماعی امری ضروری است و این آگاهی بخشی به مردم و جوانان برای مقابله با اعتیاد مهمترین گام در راستای پیشگیری از اعتیاد در جامعه است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خواف با بیان اینکه در دود سیگار بیش از ۴۰ عنصر سرطان زا وجود دارد افزود : در پایان کارگاه آموزشی طی مراسمی نمادین دفن سیگار توسط اعضا انجام شد

حضور اعضای تیم های برترطرح دادرس شهرستان تایباد درزنجیره نه به اعتیاد
اعضای تیم های برترطرح دادرس شهرستان تایباد درزنجیره نه به اعتیاد همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر و در راستای اجرای طرح پیمان به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی اعتیاد و ایجاد روحیه نشاط و شادابی، حضور یافتند.

رئیس هلال احمر تایباد گفت: اعضای برتر طرح ملی دادرس شهرستان تایباد در جهت تعهد بر عدم استفاده مواد مخدر و همچنین اشاعه فرهنگ جلوگیری از مصرف مواد مخدر و ایجاد روحیه نشاط و شادابی در جامعه به زنجیره نه به اعتیاد پیوستند.

غلامرضا صیادی با تأکید بر اطلاع رسانی و آموزش و افزایش سطح آگاهی جوانان ، از پیشگیری به عنوان بهترین و تأثیرگذارترین اقدام در راستای مبارزه با مواد مخدر نام برد و افزود: برنامه های متنوع فرهنگی در قالب تشکیل زنجیره انسانی نه به اعتیاد با شعار به تندرستی بیندیشیم، اعتیاد نزدیک است، اجرا می شود.

وی برگزاری کارگاههای آموزشی پیشگیری از اعتیاد و مهارتهای فرزندپروری و کوهپیمایی توسط اعضا و پرسنل را از اهم فعالیتهای این جمعیت در جهت مبارزه با این بلای خانمان سوز نام برد و اظهار داشت: اعضای دادرس آموزش های لازم در خصوص پیشگیری از اعتیاد، شناسایی انواع مواد مخدر و همچنین قدرت نه گفتن به اعتیاد داده شد و از ایشان درخواست گردید این آموزشها را به بقیه اعضا خانواده و دوستان خود نیز در جهت پیشگیری از اعتیاد منتقل نمایند .

اجرای برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر توسط اعضا جوانان هلال احمر کاشمر
رئیس جمعیت هلال احمرکاشمر از اجرای برنامه های مختلف ویژه هفته مبارزه با مواد مخدر خبر داد. احمد رضاپور گفت: به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر و آگاه سازی و حساس سازی جامعه نسبت به عوامل مخاطره آمیز و افزایش مهارت های همگانی برای مبارزه و پیشگیری از اعتیاد و توانمندسازی نوجوانان، جوانان و خانواده ها در برابر آسیب های اجتماعی، برنامه های مختلفی با کمک اعضای جوانان این جمعیت برگزار شد.

وی هدف از اجرای این طرح را جریان سازی فرهنگی در زمینه اصلاح نگرش جامعه در مواجهه با آسیب های اجتماعی و رفتار های پرخطر، مشارکت عمومی برای کاهش عوامل مخاطره آمیز نوجوانان و جوانان و جلب مشارکت خانواده ها در پیشگیری از آسیب های اجتماعی را از مهمترین اهداف طرح پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر برشمرد.

رئیس جمعیت هلال احمر کاشمر عنوان کرد: در راستای اجرای این طرح، کارگاه آموزشی آشنایی با مواد مخدر با حضور ستوان یکم یحیی زاده و ارغندی و همچنین کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد و تقویت اعتماد به نفس و توانایی نه گفتن توسط شکوفه نجفی مدرس کنگره ۶۰ ویژه جوانان، اعضای کانون های دانش آموزی و والدین آنها برگزار شد.

احمد رضاپور از برگزاری نمایشگاه عکس اعتیاد و عوارض مواد مخدر، تشکیل زنجبره انسانی نه به مواد مخدر با حضور سرهنگ یزدانی جانشین فرماندهی نیروی انتظامی و مسئولین دایره مواد مخدر و همچنین مراسم نمادین به آتش کشیدن سیگار به عنوان آغازگر بیراهه اعتیاد ،به عنوان برنامه های اجرایی هفته مبارزه با مواد مخدر نام برد.