رئیس سازمان جوانان خبر داد: همکاری بیش از ۲۲۰ کتابفروشی در طرح با مهر تا مهر/ برگزاری اردو ویژه دانش آموزان مناطق سیل زده

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از همکاری بیش از ۲۲۰ کتابفروشی در طرح با مهر تا مهر خبر داد و گفت: تا کنون بیش از ۱۰۰ هزار جلد کتاب و هزاران بسته لوازم تحریر و اسباب بازی برای اهدا به کودکان و نوجوانان مناطق سیل زده تهیه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، شهاب الدین صابونچی در مورد برگزاری پویش با مهر تا مهر در روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته گفت: این طرح از آنجایی آغاز شد که احساس کردیم در کنار کمک های نقدی و غیر نقدی هموطنان برای مناطق سیل زده که صرف برطرف کردن نیازهای اولیه شد، لازم است به نیازهای خاص کودکان و نوجوانان توجه بیشتری شود. اکنون هم فصل تابستان و شروع ایام فراغت دانش آموزان است و نیازهای فرهنگی آنها بیش ازپیش ضروری به نظر می رسد. از همین رو طرح با مهر تا مهر را اجرا کردیم.

رئیس سازمان جوانان افزود: از طرف دیگر هدف یادآوری این موضوع بود که هموطنان سیل زده را فراموش نکنیم و همچنین آنها هم بدانند که مردم فراموششان نکرده اند.

وی با اشاره به همراهی چهره ها و نهادهای مختلف با طرح مهر تا مهر اظهار کرد: خیلی از چهره های فرهنگی و هنری مهم از این طرح اعلام حمایت کردند و آن را بازنشر دادند و همچنین پس از اینکه فراخوان طرح داده شد، تعداد زیادی از انجمن ها و موسسات تخصصی اعلام همکاری کردند که از مهمترین آنها می توان به باغ کتاب تهران، خانه کتاب، شهر کتاب، انجمن ناشران کودک اشاره کرد.

صابونچی با اشاره به حضور فعال و حمایت احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران از این طرح گفت: او یکی از بارزترین چهره های فرهنگی و فرهیجته ملی بود که در این طرح حضور یافت.

 

مشارکت بیش از ۲۲۰ کتابفروشی در طرح با مهر تا مهر

در مورد آمار کتابفروشی های مشارکت کننده در طرح نیز گفت: بیش از ۲۲۰ کتابفروشی در استان های مختلف کشور فعال شدند و در این طرح شرکت کردند. همچنین در باغ کتاب تهران نیز این برنامه به صورت ویژه برگزار شد و چهره های مختلف فرهنگی و هنری از جمله مرضیه برومند و مجید قناد حضور یافتند.

به حضور شهردار تهران نیز اشاره کرد و گفت: پیروز حناچی به عنوان یک شهروند همراه با خانواده خود در باغ کتاب حضار شد و با خرید کتاب و اقلام دیگر در این طرح مشارکت کرد.

 

دریافت ۱۰۰ هزار جلد کتاب و هزاران بسته لوازم تحریر و اسباب بازی

در پاسخ به این سئوال که آیا مشخص است چه میزان کتاب و اقلام دیگر جمع آوری شده است گفت: با توجه به اینکه برخی از استان‌ها درخواست کردند که طرح را چند روز دیگر ادامه دهند و همچنان این کار در این استان ها ادامه دارد، هنوز آمار نهایی از کمک های جمع آوری شده نداریم اما آنچه تا کنون مشخص است حداقل ۱۰۰ هزار جلد کتاب و چند هزار بسته لوازم تحریر و اسباب بازی از سوی مردم در این طرح هدیه شده است.

 

توزیع اقلام تا نیمه مهر

وی در مورد نحوه توزیع این اقلام در مناطق سیل زده گفت: از امروز فرایند بسته بندی اقلام آغاز شده و نیمه تیرماه در مناطق سیل زده توزیع خواهد شد.

در همین رابطه افزود: در توزیع اقلام از هنرمندان نیز استفاده می کنیم ضمن اینکه بسیاری از آنها اعلام آمادگی کردند تا در این فرآیند کمک کنند. بنابراین سعی ما بر این است که صرفا یک توزیع ساده نداشته باشیم و از حضور این هنرمندان برای افزایش روحیه ساکنان مناطق سیل زده استفاده کنیم.

 

با مهر تا مهر تا پایان تابستان ادامه خواهد داشت

صابونچی گفت: پویش با مهر تا مهر در طول ایام تابستان و تا آغاز سال تحصیلی ادامه خواهد داشت در فرصت های پیش روی دیگری که وجود دارد و برنامه هایی که در ایام تابستان برگزار می شود برای ادامه این کار بهره خواهیم برد.

 

برگزاری اردو ویژه دانش آموزان مناطق سیل زده

وی همچنین به برگزاری برنامه های دیگری برای دانش آموزان مناطق سیل اشاره کرد و گفت: برای دانش آموزان این مناطق اردوی ویژه ای هم در نظر گرفته شده است. همچنین تیم های سحر و کاروان های نیکوکاری نیز در تابستان فعالیت خواهند داشت.