پایان ماراتن هفتمین المپیاده آماده در کرمان

هفتمین المپیاد آماده مرحله استانی در استان کرمان با رقابت بیش از 610 دانش آموز در طی رقابت سه روزه در محل مرکز آموزش های تخصصی جمعیت هلال احمر استان کرمان پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ آئیین اختتامیه هفتمین المپیاد آماده مرحله استانی دوره برادران با حضور معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان و سایر مسئولین استانی برگزار شد.

معاون دانش آموزی و پیش دبستانی سازمان جوانان؛ تقویت روحیه بشردوستی در دادرسان حائز اهمیت است
سعید بابایی معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر در آئین اختتامیه با اشاره خصلت های اخلاقی پهلوان تختی؛ به دانش آموزان یادآور شد: در کنار فراگیری آموزه های امدادی تقویت روحیه نوع دوستی و جوانمردی همچون قهرمانان ملی این مرز و بوم بر پایه اصول و اهداف جمعیت هلال احمر حائز اهمیت است.

رسالت سنگین جمعیت هلال ‌احمر در آموزش آحاد جامعه
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در آئین اختتامیه هفتمین المیپاد آماده بیان کرد: طرح ملی دادرس همانند مدرسه امدادی است که در آن مهارت، آمادگی و توانمندی دانش آموزان را برای مقابله با خطر در زمان وقوع حوادث آماده است.

رضا فلاح افزود: جمعیت هلال ‌احمر رسالت سنگینی در آموزش آحاد جامعه دارد، چرا که با آموزش و پیشگیری می توان خسارات جانی و مالی در حوادث و بحران ها را کاهش داد.

فلاح با اشاره به اینکه دانش آموزان آمار قابل توجهی در سطح کشور دارند و بیشترین ساعات از عمر خود را در مدارس سپری می کنند، افزود: آموزش و توان افزایی مهارت امدادی دانش آموزان به منظور کاهش سطح آسیب پذیری در مواقع خطر در الویت است.

وی با اشاره به اینکه هر ساله شاهد مصدومیت دانش آموزان به دلایل مختلف هستیم، خاطرنشان کرد: دادرسان با فراگیری آموزه های امدادی می توانند در کاهش آسیب ها نقش موثری ایفا کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان افزود: کمک به هم نوع و فعالیت های بشردوستانه و تسکین درد های همنوعان امر مقدس و بزرگی است که در دین مبین اسلام و تعالیم پیامبران گنجانده شده است و اجرای این طرح بر تحقق اصول و اهداف جمعیت هلال احمر موثر است.

وی با اشاره به چشم اندازهای مثبت طرح ملی دادرس تصریح کرد: تقویت و گسترش خود امدادی و دگر امدادی دانش آموزان؛ به عنوان بازوی فعال و پویای جمعیت هلال احمر در راستای تحقق شعار خانواده آماده و جامعه آماده حائز اهمیت است.

تجربه محیط جدید؛ تقویت روحیه تیمی
زهرا موسی پور مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کرمان نیز در دوره اختتامیه خواهران بیان کرد:
تجربه محیط جدید و انجام فعالیت ها و کارهای مشارکتی باعث تقویت روحیه تیمی در قشر نوجوان و جوان می شود.

موسی پور با اشاره به اینکه در زمان وقوع حادثه نحوه خود مراقبتی برای هر فردی الزامی است، افزود: دانش آموزان آماده در روز های سخت خود امدادی و دگر امدادی را به خوبی فرا می گیرند و بازوی قوی برای هلال احمر محسوب می شوند.

دادرسان؛ مادران و پدران آماده
مشاور استاندار در امور رسانه و روابط عمومی در آئین اختتامیه هفتمین مرحله استانی المپیاد آماده بیان کرد: طرح ملی دادرس و المپیاد آماده باعث ایجاد انگیزه و نشاط در دانش آموزان شده است که این مهم در موفقیت دادرسان در فراگیری و کسب مهارت های امدادی بسیار حائز اهمیت است.

عباس تقی زاده با اشاره به عبارت “دانش آموزان آماده در روزهای سخت” افزود: دادرسان هلال احمر مادران و پدران آماده در جامعه آینده هستند و امیدواریم در آینده همه مادران و پدران در حوزه امداد آماده و توانمند باشند.

لازم به ذکر است هفتمین دوره طرح ملی دادرس در استان کرمان در سال گذشته در ۳۵۰ مدرسه اجرا شد و ۲۷ هزار و ۸۵۵ دانش آموز با آموزه های دادرس آشنا شدند و در هفتمین المپیاد آماده ۴۴ تیم دختر و پسر بایکدگر به رقابت پرداختند که در دوره دختران تیم شهرستان بم و در دوره برادران تیم شهرستان رفسنجان حائز رتبه اول و همچنین تیم بشردوست خواهران از شهرستان فهرج و در دوره برادران از شهداد معرفی شد.