سوت پایان هفتمین دوره مسابقات آماده در البرز به صدا درآمد

۲۵۲دانش آموز عضو جمعیت هلال احمر استان البرز در هفتمین مرحله استانی مسابقات آماده باهم رقابت کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛ شهاب‌الدین صابونچی روز گذشته در مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات آماده که به میزبانی شهرستان فردیس در اردوگاه شهید رجایی برگزار شد، گفت: اعضای این سازمان در کانون‌های پیش دبستانی، غنچه‌های هلال، دانش آموزی، دانشجویی، طلاب، جوانان و روستایی جذب و سازماندهی می‌شوند.

وی اظهار داشت: اکنون بیش از ۱۸ هزار کانون فرهنگی امدادی برای جذب جوانان در کشور فعال است.

وی بابیان اینکه عضویت افراد در کانون‌ها داوطلبانه است، بیان کرد: به زودی سامانه جدید عضویت داوطلبان هلال احمر در کشور رونمایی می‌شود که عضویت و ارتباط اعضا را با سازمان ساده‌تر و دقیق‌تر می‌کند.

صابونچی افزود: در هماهنگی با وزارت آموزش و پرورش از ابتدای سال تحصیلی آینده قرار است در دوره متوسط دوم طرحی مکمل طرح دادرس (دانش آموزان در روزهای سخت) را دنبال و کانون‌های این مقطع سنی را فعال کنیم.

وی با اشاره به اینکه حضور پررنگ ترو فعال هلال احمر در کانون‌های فرهنگی و هنری آموزش و پرورش در سراسر کشور، عنوان کرد: ۱۳۰۰ مرکزفرهنگی و هنری در آموزش و پرورش وجود دارد که در این مراکز فعالیت ها امدادی هلال احمر نهادینه می‌شود.

صابونچی اضافه کرد: در حوزه دانشجویی و جوانان برنامه‌های متنوعی اجرا شده است.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر کشور تصریح کرد: یکی از رویکردهای سازمان جوانان هلال احمر کشور این است که در حوزه جوانان و دانشجویان کانون‌ها تخصصی‌تر می‌شود علاوه بر آموزش‌های پایه افراد در زمینه پزشکی که علاقه دارند در آن حوزه فعالیت می‌کنند.

مدارس دخترانه و پسرانه شهرستان فردیس قهرمان مسابقات آماده استان البرز شدند.

دکتر ناصر چرخساز مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان البرز در هفتمین مرحله استانی مسابقات المپیاد مهارت های امدادی دادرسان هلال احمر بیان کرد: دانش آموزان آماده در روزهای سخت این جمعیت از آغاز سال تحصیلی در ۱۵۰مدرسه سطح استان، هشت سرفصل امدادی را آموزش دیدند.

وی ادامه داد: طرح دادرس هرساله با هدف ترویج فرهنگ سلامت و آموزش مهارت‌های امدادی به دانش آموزان برای مقابله با حوادث، در مدارس سراسر کشور اجرا می شود.

وی افزود: دانش آموزان در قالب تیم‌های ۱۴نفره در سه سطح درون مدرسه‌ای، منطقه‌ای و شهرستانی رقابت و ۹تیم‌برتر به مسابقات استانی راه پیدا کردند.

چرخساز تصریح کرد: در این مرحله از المپیاد ۲۵۲ دانش آموز در قالب ۱۸تیم دختر و پسر در هشت سرفصل عمومی و تخصصی پناه گیری، اطفاء حریق، حمل مصدوم، ارزیابی علائم حیاتی و احیای قلبی ریوی، اسکان اضطراری، خونریزی، پانسمان و بانداژ، شکستگی و آتل بندی و آزمون کتبی رقابت کردند.

رییس هیئت برگزاری مسابقات آماده جمعیت هلال احمر استان البرز یاداور شد: سال گذشته تیم دادرس مدرسه نمونه دولتی کاشانی پور شهرستان فردیس و مدرسه نمونه دولتی احمدی روشن این شهرستان به عنوان نمایندگان هلال احمر این استان در گروه پسران و دختران موفق به کسب مقام نخست کشور در ششمین مسابقات آماده شدند.

محمد باقر خلفی معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان البرز درباره تیم‌های برتر این دوره از مسابقات گفت: مدرسه شهید اسحاقی شهرستان طالقان و مدرسه میرحبیبی شهرستان کرج به عنوان تیم اخلاق و بشردوست معرفی شدند.

وی اظهار کرد‌: در مسابقات خواهران، مدرسه نمونه دولتی احمدی روشن فردیس، مدرسه زینبیه اشتهارد و مدرسه رمضانپور کرج توانستند به ترتیب مقام نخست تا سوم را کسب کنند.

خلفی اضافه کرد: در بخش برادران تیم مدرسه نمونه دولتی کاشانی پور توانست قهرمان این دوره از مسابقات شود.

وی ادامه داد: مدارس میرحبیبی و باهنر ۴شهرستان کرج به عنوان نائب قهرمان معرفی شدند.

وی اضافه کرد: مدارس شهید فهمیده کرج و شهدای فرهنگی نظرآباد مقام سوم‌ استان البرز را بصورت مشترک کسب کردند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان البرز یاداور شد: تیم‌ها در کنار مسابقات اصلی در مسابقات و فعالیت‌های فرهنگی نیز شرکت کردند و مدارس فرزانگان و شهید فهمیده بالاترین امتیاز را در بخش خواهران و برادران بدست آوردند.

گفتنی است، رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و معاون پیش دبستانی و دانش‌آموزی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، مدیر کل مدیریت بحران استانداری البرز، فرماندار شهرستان فردیس، فرمانده سپاه شهرستان فردیس، معاون تربیت بدنی و سلامت به همراه رییس اداره سلامت آموزش و‌پرورش استان البرز‌، معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان تهران، رییس خانه مطبوعات استان البرز ‌و مسئولان استانی و شهرستانی دیگر از نحوه اجرای این مسابقه بازدید کردند.