برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در مناطق حاشیه نشین ویژه سر تیم های طرح ملی پیمان در ایلام


کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در مناطق حاشیه نشین با رویکرد اجتماع محور ویژه سر تیم های طرح ملی پیمان با حضورخانم پور نجف دکتری جامعه شناسی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، معاون امور جوانان هلال احمر استان و جمعی از کارشناسان این حوزه در هلال احمر ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، معاون جوانان هلال احمر استان گفت: این پروژه با هدف نشاط اجتماعی در منطقه حاشیه نشین سرطاف از توابع شهرستان ایلام در زمینه پیشگیری از اعتیاد از اوایل تیرماه سال جاری شروع به کار می کند.
علی اصغر علی اکبری اظهار داشت: هدف کلی در رویکرد اجتماع محور توانمند سازی محلی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد در مناطق حاشیه نشین است.

علی اکبری در این جلسه و در جمع سر تیم های طرح ملی پیمان، افزود: اعتیاد یک معضل جهانی است و برای کمک به پیشگیری از این آسیب‌ اجتماعی در مناطق حاشیه نشین باید صبر داشته باشیم و بدون داشتن صبر نمی توانیم در رسیدن به اهداف مان موفق باشیم.

در ادامه این جلسه خانم دکتر پور نجف دکتری جامعه شناسی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خصوص کار در مناطق حاشیه نشین، مشارکت در کار اجتماع محور، برقراری ارتباط و تعامل با مردم، شناخت اساسی محیط فیزیکی و فرهنگی حاکم بر منطقه، ویژگی های منطقه، دغدغه های مردم و استفاده از افراد کلیدی و صاحب نظر در منطقه و همکاری و جذب اعتماد آنها در اجرای این پروژه علاوه بر بیان تجربیات خود توضیحات بسیار کامل و جامعی را در این کارگاه آموزشی ارائه نمودند.