از “دیدار با سید حسن خمینی” تا “یادمان راه نشان انقلاب”


فعالیت های جوانان بشردوست جمعیت هلال احمر استان قزوین بمناسبت سی امین سالگرد رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین بمناسبت سی امین سالگرد رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، جوانان بشردوست جمعیت هلال احمر استان قزوین با حضور در حسینیه جماران ضمن تجدید میثاق با آرمان های حضرت امام(ره) با حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی دیدار کردند.

همچنین “یادمان راه نشان انقلاب” نشست راه شناسی جوانان بشردوست استان قزوین با حضور حسن آصفی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین، حجت الاسلام ابوالفضل مفیدی کیا مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان قزوین، نادرمیرزایی معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین، پریسارضایی رئیس اداره دانشجویی و جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین و جوانان بشردوست کانون جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان های: البرز، تاکستان و قزوین برگزار شد.

حجت الاسلام ابوالفضل مفیدی کیا در این نشست با بیان اینکه فضای انقلاب بر اساس اسلام و دین شکل گرفته است، گفت: شخصیت امام شخصیتی شبیه به پیامبران بوده و آدمی را فراتر از دنیای خودش مطرح می‌سازد چرا که ایشان یک سیاستمدار الهی بود و بر مبنای دین حرکت کرد.

وی در ادامه افزود: نگاه امام خمینی (ره) به عالم هستی نگاه آخرتی بود نه نگاه دنیایی و اگر آدمی در محدوده دنیای خودش مطرح شود در حد بهره مندی از دنیا هیچ نیازی به دین ندارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قزوین نیز در این نشست با بیان اینکه افراد را می‌توان بر اساس اندیشه و مطالعه از هم متمایز کرد، گفت: با توجه و مطالعه در خصوص شخصیت بزرگ و کم نظیر امام خمینی (ره) این نکته حائز اهمیت است که شخصیت ایشان به گونه‌ای بوده است که در زمان دفاع مقدس عده زیادی از جوانان کشور به ندای ایشان لبیک گفتند و در راه آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی ایران جانفشانی کردند.
حسن آصفی افزود: اگر جامعه شناخت کامل از شخصیت‌های مهم نداشته باشد نمی‌تواند به سمت توسعه و پیشرفت حرکت کند و حداقل این جلسات می‌تواند تلنگری برای شناخت شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی، دینی و اجتماعی باشد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین نیز گفت: شاید این نشست و هم اندیشی فرصتی برای تأمل دوباره درباره خودمان، استعدادها و توانایی‌هایمان باشد و از این طریق پنجره‌ای در ذهنمان برای درست دیدن و دری برای قدم برداشتن و حرکت کردن یافت شود.

نادر میرزایی با بیان اینکه هر وجودی در واقع نشانه حرکت است و باید به آن جهت بدهیم، اضافه کرد: امام خمینی (ره) نگاه خاصی به جهان هستی داشتند و فعالیت‌های ایشان به عنوان یادمان‌های تاریخی در دنیای بشری است.

به همین مناسبت جوانان بشردوست کانون جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان تاکستان با حضور در کتابخانه شهیده فهمیده این شهرستان با آثار، افکار و نگرش امام خمینی (ره) آشنا شدند.

و در پایان نشست هم اندیشی جوانان بشردوست کانون جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان آوج با موضوع “منزلت انسانی و صلح جهانی از دیدگاه امام خمینی (ره) برگزار شد.