معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان خبرداد: گسترش کانون غنچه های هلال احمر در مراکز پیش دبستانی‌ هرمزگان


معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر استان هرمزگان از راه اندازی کانون غنچه های هلال احمر در مقطع پیش دبستانی با همکاری و معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امورجوانان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان؛ سحر رفیعی بندری، معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر هرمزگان با اشاره به طرح راه اندازی کانون غنچه های هلال احمر اظهار کرد: با هدف فراهم آوردن زمینه های لازم برای نقش آفرینی مرکز پیش دبستانی به عنوان کانون کسب تجربیات محلی، بسترسازی مناسب ترویج فرهنگ نوع دوسنی و انسجام اجتماعی، توانمندسازی نوآموزان و نیروی انسانی حوزه پیش دبستانی در مواجهه با نیازهای فوری و عمومی جامعه از قبیل امدادرسانی، حرکت های خیرخواهانه مردمی و خدمات بشردوستانه کانون های غنچه های هلال راه اندازی خواهند شد.

رفیعی بندری افزود به منظور عملیاتی شدن این اقدام تفاهم نامه ی مشترکی بین آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر استان به امضا خواهد رسید و معاونت های آموزش ابتدایی و امور جوانان این دو دستگاه به عنوان مجری اقدامات لازم را در این زمینه به انجام خواهند رساند.

رفیعی بندری خاطرنشان کرد بین جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش استان رابطه ی تنگاتنگی وجود دارد و این دو دستگاه چندین طرح مشترک را در طول سال تحصیلی برای دانش آموزان به اجرا در می آورند.