در جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سیستان و بلوچستان برنامه های مهم هفته مبارزه با موادمخدر اعلام شد


رييس كميته فرهنگي و پيشگيري شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان سیستان و بلوچستان از اجرای برنامه ها و همكاري دستگاه هاي مسئول و سازمان هاي مردم نهاد فعال در اين حوزه مصادف با پنجم تيرماه 26 ژوئن، روز جهاني مبارزه با مواد مخدر خبر داد.

 

رییس کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سیستان و بلوچستان از اجرای برنامه ها و همکاری دستگاه های مسئول و سازمان های مردم نهاد فعال در این حوزه مصادف با پنجم تیرماه ۲۶ ژوئن، روز جهانی مبارزه با مواد مخدر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان، رسول راشکی رییس کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به این که اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در گرو آماده سازی ذهنی مردم و تمهید زمینه های حضور آنان در این مهم است، گفت: باید نهادهای مسوول فرهنگی و سازمان های مردم نهاد درگیر در این تلاش، برای آگاه سازی مردم در همین راستا تلاش کنند.

وی همایش اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر، سخنرانی ائمه جمعه با موضوع اعتیاد در خطبه های نماز جمعه، توزیع بروشور و تبلیغات محلی، تجلیل از خانواده شهدا و جانبازان عرصه مبارزه با مواد مخدر، برگزاری مسابقات ورزشی با شعار” نه به اعتیاد”، برگزاری جشنواره شادی و نشاط در محلات آلوده را بخشی از برنامه های این هفته دانست و افزود: این برنامه ها با همکاری دستگاه های مسوول و سازمان های مردم نهاد فعال در این حوزه برگزار خواهد شد.

راشکی با اشاره این که سازمان های مردم نهاد در تحقق آرمان های یاد شده، نقش به سزایی دارند، خاطر نشان ساخت: سازمان های مردم نهاد در این راه می توانند از آموزش هایی که نهادها و دستگاه های اجرایی ارایه می دهند، بهره گیری نمایند.

علی زندی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نیز در این نشست بر نقش ویژه ی رسانه ها و صدا و سیما در جهت آگاه سازی مردم و ارایه پیش آگاهی های لازم در راستای پیشگیری از اعتیاد تاکید نمود و بیان داشت: باید به نقش ورزش در پایدار نمودن روند درمان اعتیاد و بازگشت فرد نجات یافته از اعتیاد به جامعه و آمادگی وی برای نقش پذیری اجتماعی بیشتر توجه شود و نهادهای مسوول برنامه های خود را در این زمینه ارایه نمایند.

وی تصریح کرد:باید فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود، بیان مسئله و موضوعات مختلف و مرتبط با آسیب‌های اجتماعی بویژه اعتیاد را به روشنی احصاء کنیم تا با هدفگذاری درست، برنامه‌ریزی صحیح و زمان‌بندی مشخص و با انجام کار تیمی بتوانیم همراهی و همکاری مسئولین را در جهت پیشبرد اهداف داشته باشیم و در نهایت نتایج را به خوبی در جامعه و بین آحاد مردم منعکس و اطلاع‌رسانی کنیم.