برگزاری مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات آماده در قالب اجرای هفتمین دوره طرح ملی دادرس در گلستان


مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات آماده (المپیاد مهارت های امدادی دادرسان هلال احمر) با حضور۱۰تیم برتر مرحله شهرستانی ۲۶٫۲۷ خرداد به همت معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر و معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گلستان در اردوگاه کشوری مرحوم امیر محمدقاسمی جمعیت هلال احمر استان برگزار می شود.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان ؛ الهام اختری با اعلام این خبرگفت: باتوجه به اجرای هفتمین دوره طرح ملی دادرس(دانش آموز آماده در روزهای سخت) از ابتدای سال تحصیلی ۹۷_۹۸ در بیش از ۲۵۰ مدارس دارای کانون دانش آموزی هلال احمر و آموزش دانش آموزان پایه هشتم در قالب تیم های دادرس؛ مرحله شهرستانی المپیاد آماده اواخر سال۹۷ انجام شده است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر گلستان تصریح کرد: پس از برگزاری مرحله شهرستانی هفتمین دوره مسابقات آماده؛ ۱۰ تیم برتر این مرحله در ۱۰ شعبه جمعیت هلال احمر استان به مرحله استانی راه یافته اند.

وی در ادامه افزود: در این مرحله تیم ها در آزمون کتبی و آیتم های علمی انفرادی همچون: ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، احیای قلبی و ریوی، خونریزی پانسمان و بانداژ، شکستگی و آتل بندی و حمل مصدوم انفرادی و در آیتم های عملی گروهی: اسکان اضطراری، پناه گیری و خروج ایمن،اطفاء حریق و حمل مصدوم گروهی؛ با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

الهام اختری خاطرنشان کرد: در این مرحله از المپیاد با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته تیم های حاضر در المپیاد در راستای یکسان سازی آموزش ها قبل از حضور در آیتم ها در ایستگاه هم سان سازی شرکت میکنند و در جهت تقویت روحیه و نشاط و پویایی،در زمان های استراحت در ایستگاه دوستی در مسابقات جنبی حاضر خواهند شد.