آغاز مرحله نهایی جشنواره فرهنگی – ملی «یک ایده یک زندگی»

مرحله نهایی جشنواره فرهنگی - ملی «یک ایده - یک زندگی» با هدف آشنایی دانشجویان با چالش‌های ملی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، فریماه قاراباقیها دبیر مجمع تخصصی کانونهای هلال احمر وزارت بهداشت، از شروع مرحله نهایی جشنواره ملی “یک ایده_یک زندگی” در تاریخ ۱۳ خرداد ماه خبرداد.

فریماه قاراباقیها دبیر مجمع تخصصی کانون های هلال احمر وزارت بهداشت با بیان اینکه شرکت کنندگان برگزیده مرحله مقدماتی، در دور نهایی تنها ده روز برای تکمیل و ارسال ایده خود فرصت دارند، گفت: در این مرحله کافیست که همان ایده نوآورانه خود را با جزییات بیشتر در یک ویدئوی حداکثر سه دقیقه ای به همراه فرم ارائه ایده نوآورانه که در سایت سازمان جوانان قرار داده شده به دقت پر کنند و از طریق تلگرام حداکثر تا تاریخ ۲۲ خرداد ماه ارسال کنند.

وی در ادامه گفت : اولین جشنواره نوآوری هلال احمر با شعار “یک ایده، یک زندگی” با هدف جذب و پیاده سازی ایده های نوآورانه در سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ایران در مواجهه با چالش ها و بحران های ملی همچون تصادفات جاده ای، آلودگی محیط زیست، بحران آب، و دیگر مسائل فرهنگی و اجتماعی کشور و نیز در اولین رویداد خود با محور ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی و با هدف کاهش تصادفات جاده ای و تلفات ناشی از آن آغاز به کار کرد.

به گفته  دبیر مجمع تخصصی کانون های هلال احمر وزارت بهداشت این جشنواره بصورت غیرحضوری و دو مرحله ای از شهریور ۹۷ طراحی و بصورت رسمی پیش از نوروز ۹۸ شروع به فعالیت کرد و به درخواست شرکت کنندگان در دو دور تمدید شد.

قاراباقیها با شاره به اینکه در پایان مرحله اول بیش از ۸۰ اثر دریافت شد که از این میان ۷۹ اثر بر طبق فرمت اعلام شده و در مهلت مقرر ارسال شد، گفت:  داوری آثار در کمال صداقت و شفافیت و با دقت توسط دو تن از داوران باتجربه و با سوابق حرفه ای از سازمان جوانان (موسی دمیرچی لو) و از وزارت بهداشت (دکتر سالار ارزیده) انجام و پس از ارزیابی ایده ها، تعداد آثار راه یافته به مرحله نهایی ۲۲ اثر اعلام شد.

وی همچنین با اشاره به مرحله ی دوم جشنواره که عرصه ی رقابت اصلی جشنواره محسوب میشود، خاطر نشان کرد: دانشجویان و جوانان با آمادگی و انرژی هرچه بیشتر ضمن تکمیل ایده های خلاقانه و بشردوستانه ی خود، در کاهش سوانح جاده ای و تلفات ناشی از آن، و در برای نجات جان انسانها با تمام توان و نشاط جوانانه خود بکوشند.