مصاحبه با غلامحسین تجلی معاون امور جوانان هلال احمر استان فارس پیرامون موضعات تخصصی جوانان هلال احمر و کارداوطلبانه هلال احمر


به مناسبت عید سعید فطر و همچنین ایجاد وحدت رویه در جوانان هلال احمر ، مصاحبه ای صمیمی و اختصاصی با آقای غلامحسین تجلی معاون امور جوانان هلال احمر انجام داده ایم که متن مصاحبه در ادامه تقدیم می گرددو همچنین تشکرمی­ کنیم از اینکه به درخواست مصاحبه ما جواب مثبت دادید:

اگر تمایل دارید یک سری اطلاعات مختصر از خودتون از قبیل سن، شهر تولد و… را در اختیار ما قرار دهید. با سلام خدمت شما، بنده هم از دعوت شما تشکر می­کنم و عید سعید فطر را به همه اعضای جوانان ، داوطلبان و امدادگران تبریک و پاداش اعمال بشردوستانه ای که تنا کنون و به خصوص در کاه مهمانی خدا انجام داده اید را برای شما از خداوند بزرگ هلال احمر خواستارم. بنده غلامحسین تجلی، متولد ۱۳۵۴ در شیراز و مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد در گرایش روانشناسی از دانشگاه مرودشت هستم.

شما چند سال سابقه ی معاونت جوانان را دارید؟ بنده از سال ۱۳۹۴ در جمعیت هلال احمر استان فارس بعنوان معاون امور جوانان خدمت گذار اعضای هلال احمر و مردم شریف استان فارس بودم و در در مئولیت های مختلف جمعیت هلال احمر استان فارس در بدنه جمعیت مشغول به خدمت رسانی به مردم بوده ام.

برنامه هایی که از زمان حضور شما در محیط جوانان هلال احمر انجام شده را شرح دهید؟

معاونت امور جوانان هلال احمر ، با توجه به سیاستهای کیفیت ­محور سازمان جوانان، در طی سالهای گذشته سعی نموده وضعیت جوانان و کانون های دانشجویی ، آزاد و روستایی را به شرایط استاندارد نزدیک نماید. بنابراین اقداماتی به شرح ذیل در چند سال گذشته انجام شده است:

مجمع جوانان و دانشجویی استقلال خود را کسب کردند و کلیه مسائل آموزشی-امدادی ، مسابقات از مجاری قانونی و با تصمیم­گیری شورایی حل و فصل می­گردند.

در سالهایی که جوانان صرفان برای انجام خدمات بشردوستانه به جمعیت مراجعه میکردند گذشته و اکنون جوانان هلال احمر بعنوان رهبران و مدیریت امور در راس کار تصمیماتی اتخاذ میکنند که در جهت اهداف هلال احمر است و من برای این تصمیمات ارزش هایی مهم قائل هستم.

در طی چند سال گذشته بالغ بر سه هزار نفر اعضای جدید هلال احمر در سیستم اموزشهاس لازم را دیده و به پیکره جوانان وارد شدند و علاقه ای که در کار جوانان دیده میشود توصیف ناپذیر است .

کارگاهایی دانش افزایی اعضاء جوانان در زمینه توان افزایی و مدیریتی و همچنین طرح هایی اجرایی جوانان در زمینه­ های تحقیق و برسی راه کارهایی برای پیشگیری از اعتیاد و …، روش­های ارزیابی پیشرفت هایی ممکن از طریق ایجاد این کارگاه ها و استفاده از منابع برگزار گردید.

برنامه راهبردی بهبود وضعیت آموزش کانون های دانش اموزی توسط شورای دانش اموزی و مربیان دادرس در طول سالهایی که در مسند معاونت قرار گرفته ام تهیه و اجرا شده است.

برنامه هایی کشوری مانند اجرای برنامه ماه پیشونی در استان فارس در طول دو دوره مختلف ، میزبانی مسابقات المپیاد دادرس در بندر انزلی، اجرای طرح های استانی و منطقه ای که بر اهمیت کار افزود از انجام برنامه هایی است که اقدام شده و در دست اقدام است.

– بیش از شصت و پنج سخنرانی و همایش جوانان در سالهای ۹۵ تا ۹۸ انجام شده است.

برنامه هایی که در چند سال گذشته انجام شده مانند طرح های سازمان جو.انان که در طوب سال انجام میگیرد همگی با هدف برقراری ارتباط بهتر با مجامع ، کانون ها و ایجاد روحیه همبستگی در بین اعضای سازمان جوانان است .

رابطه شما با مدیریت جمعیت هلال احمر جهت افزایش کیفیت فعالیت های جوانان چگونه است؟ با توجه به اینکه اینجانب تاکنون با سه مدیر عامل به عنوان معاون امور جوانان همکاری کرده­ام؛ می­توانم با قاطعیت خدمت شما عرض کنم که مدیر عامل فعلی جمعیت جناب آقای درویشی در عین پایبندی به اصول اخلاقی و شرعی، دارای سعه صدر، دید باز در همه امور هلال احمری می­باشند و دلسوز جمعیت هلال احمر استان فارس هستند و اینها شرایط را برای انجام فعالیت جوانان در جهت توسعه و پیشرفت و ارائه طرح هایی برای خدمت رسانی جوانان بسیار آسان می­کند. اما، اختلاف طبیعت کار حرفه­ای است و مهم این است که همه طرفها با پایبندی به منطق و اصول علمی به فکر پیشرفت مجموعه متبوع خود باشند و خوشبختانه این امر در جمعیت هلال احمر استان فارس کاملا محقق شد­ه­است.

به نظر شما کارشناسان حوزه ستادی جوانان هلال احمر فارس در زمینه انجام تحقق فعالیت های جوانان تاکنون چه اندازه موفق بوده­اند و چه دستاورد­هایی را جهت ارتقای سطح کاری جوانان کسب نموده­اند؟ خوشبختانه، بیشتر کارشناسان جوانان هلال احمر حوزه استان فارس نه تنها در ستاد بلکه در شعب نیز با وجود امکانات بسیار ناچیز موجود و مشکلات بسیار زیاد کار در واحد های جمعیت هلال احمر ، موفق به انجام طرح ها و فعالیتهای بشردوستانه و جذب و ساماندهی جوانان شده­اند و نام جمعیت هلال احمر استان فارس را به عنوان یک واحد از بدنه جمعیت ایران قابل توجه در مجلات معتبر و کنفرانسهای بین­المللی مطرح کرده­اند.

به نظر خودتان بعنوان معاونت امور جوانان چه حرکتی انجام داده اید که این همه اعضای جوانان شما را دوست دارند یا رمز موفقیت شما در چه چیزی است ؟

در معاونت امور جوانان هلال احمر فارس کارها بر اساس اصول هستند و بنده جدی­ ای هستم و فکر می­ کنم که به لطف خداوند و گذشت سالیان دراز فهمیدن جوانان و انتقال زبان را به خوبی می­ توانم انتقال دهم و جوانان را نیز به اندازه کافی می­ شناسم و با نگاه مدیران در رابطه با کیفیت خروجی جوانان بعنوان ورودی های جمعیت آشنا هستم بنابراین سعی می­کنم حداکثر تلاش خود را برای انتقال دانسته ­ها و درک مفاهیم جوانان به کار گیرم. عموما جوانانی که وارد سیستم شده با نظر لطف به بنده و همچنین امدادگران و داوطلبان در تماس­ های خود با بنده از این بابت اظهار رضایت می­ کنند.

صحبت شما با جوانان هلال احمر فارس؟

توانایی در انجام امور داوطلبانه عشق میخواهد و داشتن این عشق به تنهایی کافی نیست بلکه را باید با تمرین در مسیر درست خود قرار داد.
زمان اوقات فراغت خود را چطور می گذرانید ؟

در حال حاضر اوقات فراغت ندارم و به علت حجم کار تقریبا تمام وقتم صرف بررسی موارد کاری حوزه معاونت می­ شود ولی در گذشته مطالعه کتاب، مطالعه شعر، مسافرت و رسیدگی به فضای سبز را دوست داشتم.
چه برنامه­ هایی برای ارتقای بیش از پیش این بخش تاثیرگذار جمعیت هلال احمر دارید؟

توجه و اختصاص وقت ویژه به کانون های دانشجویی ، جوانان طلاب و روستایی با تقدیر و تشویق بیشتر
شناسایی مشکلات همکاران و اعضای جوانان و چاره جویی به خصوص در جذب نیرو بازنگری آیین نامه ­های موجود بر اساس سیاست­ های جمعیت و تحولات امروزی متناسب با اختیارات معاونت جوانان استانی
توجه ویژه به آموزش کارشناسان حوزه جوانان و توانمند سازی اعضای مجامع جوانان در قسمت های دانشجویی و جوانان
حمایت معنوی از مدیر عامل فهمیم جمعیت هلال احمر فارس در انجام امور محوله
ترغیب و تشویق جوانان هلال احمر برای ارتقاء کسب رتبه ­های امدادی و بشردوستانه

ابدان – رابط خبری جوانان هلال احمر استان فارس

یک دیدگاه برای این نوشته ارسال شده است

  1. علی بخت یار says:

    آرزوی موفقیت روز افزون برای مهندس تجلی داریم

Comments are closed.