رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر:حضور ۴ هزار نیروی جوان هلال احمر در مناطق سیل زده

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، با اشاره به حضور ۴ هزار نفر از اعضای این سازمان در مناطق متاثر از سیل گفت: جوانان هلال احمر پس از عید فطر نیز برنامه های دیگری ازجمله راه اندازی پویش جمع آوری لوازم تحریر برای سیلزدگان را اجرا خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، شهاب الدین صابونچی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا در مورد آخرین فعالیت های اعضای سازمان جوانان در مناطق سیل زده توضیح داد: از زمان آغاز سیل اعضای سازمان جوانان در چند جبهه اقدام به کمک رسانی کردند. از همان ابتدا در قالب پایگاه های نوروزی اقدام به جمع آوری کمک های مردمی کردند و در پشتیبانی حضور پررنگی داشتند. در ادامه آنهایی که صلاحیت مهارتی داشتند در قالب تیم های امداد و نجات در مناطق فعالیت می کردند.
وی اضافه کرد: بخش سوم که می توان گفت کار اختصاصی تر سازمان جوانان محسوب می شود، در قالب فعالیت تیم های سحر است که از همان روزهای اول در استان های گلستان و خوزستان با اولویت نیروهای بومی فعالیت خود را آغاز کردند. این برنامه ها شامل برنامه های شاد، نمایش فیلم و بازی گروهی و نظایر آن است تا فضای اردوگاه ها را تلطیف کنند.
صابونچی گفت: در استان لرستان اما شرایط متفاوت بود و احساس شد که اولویت اول پاکسازی منازل از گل است تا زودتر برای خانواده ها قابل سکونت بشود. نزدیک به ۳ هزار نفر از جوانان ما در چند نوبت روی پاکسازی خانه ها تمرکز کردند و سپس تیم های حمایتی از استان های مختلف به این استان اعزام شدند.
رئیس سازمان جوانان با بیان اینکه این اعزام ها همچنان ادامه دارد، گفت: مجموعا ۴ هزار نفر از اعضای سازمان جوانان در بخش های مختلف حضور داشتند و کمک کردند.
وی افزود: یکی از برنامه های دیگری که در مناطق سیل زده مد نظر قرار گرفت، آموزش افراد بومی برای ایفای نقش تسهیل گری بود که این کار با همکاری یونیسف صورت گرفت. این افراد با آموزش هایی که دیدند، سعی می کنند به افراد حادثه دیده کمک کنند تا برطرف شدن نیازهایشان تسریع شود.
صابونچی به توزیع بسته های لوازم التحریر و کمک های اولیه نیز اشاره کرد و گفت: با همکاری بانک آینده تعداد قابل توجهی از این بسته ها به استان های متاثر از سیل ارسال و در میان افراد توزیع شد.
وی با بیان اینکه سازمان جوانان پس از عید فطر برنامه های جدیدی را برای مناطق سیل زده دنبال خواهد کرد، گفت: به زودی پویش دیگری برای جمع آوری لوازم تحریر، کتاب و اسباب بازی با همکاری چهره ها و انجمن های تخصصی دنبال خواهیم کرد تا این اقلام تامین و در اختیار کودکان و نوجوانان قرار بگیرد.
رئیس سازمان جوانان با اشاره به عضویت سازمان جوانان در شورای اجتماعی کشور به عنوان نماینده در امور اجتماعی اظهار داشت: پس از اینکه قرارگاه بازسازی در وزارت کشور تشکیل شد، ما هم در کمیته اجتماعی عضویت داشتیم و سعی کردیم فعالیت های جمعیت جوانان را منعکس کنیم و یکی از رویکردهای اصلی در این شورا ایجاد هم افزایی با سایر دستگاه ها بود و در همین راستا به خصوص با وزارت ورزش و جوانان همکاری ها خوبی داشتیم.