- سازمان جوانان جمعیت هلال احمر - http://rcsy.ir -

گزارش// رد مهربـانی از اصفهـان تــا پـل دختـر

مـرضیه بـاغستـانی پس از سیل ویرانگر در فروردین امسال که هموطنانمان در استان‎های مختلف کشور را درگیر خود کرد، موجی از همدلی، سیل مهربانی‎های ملت شریف ایران را به سوی مناطق متاثر از سیل روانه کرد تا بکاهد از این درد نابهنگام…

اعضای جوان جمعیت هلال احمر استان اصفهان نیز با گام‎هایی استوار در مسیر خدمت به اهالی سیل‎زده استان لرستان حاضر شدند…از جمع‎آوری هدایای نقدی و غیرنقدی در سطح کانون و شهرستان خود گرفته تا بسته‎بندی و ارسال اقلام و حضور در شهرستان پل‎دختر و لای‎روبی گل‎های جامانده از سیل نامهربان…

و اما در اقدامی خلاقانه و برای اولین بار در سطح کشور، شورای مرکزی مجمع کانون‎های جوانان استان اصفهان با تهیه لوازم خانگی از قبیل فرش، اجاق گاز، پنکه و… این اقلام را به دست اعضای جوان جمعیت هلال احمر در پل دختر رساندند.

اعضای جوان هلا احمر اصفهان به خواهران و برادران هلال احمری خود در پل دختر این پیام را ابلاغ کردند که در سرتاسر کشور در شرایط بحرانی، همدل و پرتلاش به فکر هموطنان خود هستیم و در بحران‎ها وظیفه داریم به یاری آنان بشتابیم و در این شرایط سخت تنهایشان نگذاریم…

کمک به جوانان پل دختر در راستای تسکین آلام بشری

سید محمد حسینی جوانی ۲۵ ساله و دبیر شورای مرکزی مجمع کانون‎های جوانان استان اصفهان است و مربیگری دادرس و رباتیک و امداد و کمک‎های اولیه را در رزومه خود دارد.

او درباره این طرح ابتکاری جوانان استان اصفهان می‎گوید: در بهار امسال با شروع بارش‎های الهی، تعدادی از هموطنان عزیزمان در گلستان، لرستان و خوزستان درگیر سیل شدند و متاسفانه خانه‎ها و وسایل خانه‎هایشان را از دست دادند.

وی افزود: از همان روز ابتدایی جمعیت هلال احمر و سازمان جوانان در کنار مردم بودند و سیل خدمت رسانی را در غالب تیم‎های امدادی، تیم حمایت روانی سحر و‌‌‌… ارائه کردند.

حسینی تشریح کرد: با توجه به رهنمود‌های مقام معظم رهبری در راستای همبستگی جامعه و مسئولین برای کمک به مناطق سیل‎زده، مجمع کانون‎های جوانان استان اصفهان نیز همراه با سیل مهربانی، با کمک معاونت امور جوانان استان و خیرین اقلامی همچون اجاق گاز، یخچال، فرش، پنکه، پتو و… را برای اعضا جوان جمعیت هلال احمر شهرستان سیل‎زده پل دختر ارسال کردیم تا شاید بتوانند ذره‎ای تسکین برای آلام هموطنانمان باشیم.

از زلزله بوشهر تا سیل پل دختر همراه با مردم

حسینعلی غلامحسینی نیز از سال ۸۳ وارد جمعیت هلال احمر شده است و فعالیت خود را در واحدهای امداد و جوانان شروع کرده است. او در حال حاضر دارای درجه ایثار بوده و در حوادثی مثل زلزله بوشهر و کرمانشاه حضور داشته است.

این جوان ۲۹ ساله که عضو شورای مرکزی مجمع کانون‎های جوانان استان است، مربی طرح دادرس همچنین داور استانی و کشوری المپیاد آماده بوده و چند سالی نیز به عنوان سرتیم طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی و سحاب فعالیت کرده است.

او که این بار برای اهدای اقلام به پل دختر رفته است می‎گوید: طرح کمک رسانی مجمع دبیران کانون‎های جوانان استان اصفهان به سیل زدگان با توجه به نیازسنجی دقیق شکل گرفته و اجرا شد.

وی افزود: کمک‎رسانی‎ها در مناطق سیل‎زده به صورت کلی انجام می‎شود، نیروهای حاضر در منطقه مسئولیت پخش اقلام زیستی را بر عهده دارند.

غلامحسینی تصریح کرد: پس از ارزیابی، دریافت کنندگان اقلام، نوع اقلام و میزان آن بررسی شده و بر همین اساس، اقلام مورد نیاز اعضای جمعیت هلال احمر در پل دختر بدون هیچ واسطه‎ای به دستشان رسید.